Ironman 70.3 Słowenia – nowe zawody w kalendarzu

Ironman ogłosił nowe zawody na dystansie ½, które odbędą się w Słowenii. Pełna nazwa to – I FEEL SLOVENIA IRONMAN 70.3 Slovenian Istria. Triathlon odbędzie się 23 września 2018 roku. Jedną z atrakcji jaką przewidział organizator to trasa kolarska, która prowadzi zarówno przez Słowenię jak i Włochy.

Start odbędzie się w miejscowości Koper. Można tam dotrzeć z Polski na dwa sposoby – samolotem lub samochodem. Jeśli wybierzemy podróż samolotem najbliższe połączenie do miejsca docelowego oferuje Ryanair z Warszawy-Modlina, Krakowa i Wrocławia do Wenecji-Treviso (Włochy). Odległość z portu lotniczego Wenecja-Treviso do miejscowości Koper w Słowenii to 170 kilometrów. Tę trasę można pokonać pociągiem lub wynajętym autem. Jeśli wybierzemy podróż z kraju własnym pojazdem czeka nas około 900-1.400 km w zależności od miejsca zamieszkania.

Fot. Ironman

Pływanie na dystansie 1.9 kilometra będzie miało miejsce w Morzu Adriatyckim, a dokładnie w Zatoce Triesteńskiej. Z tego miejsca będzie można zobaczyć zabytkową zabudowę i fortyfikację miasta Koper. 90 kilometrów trasy rowerowej zostało poprowadzone zarówno na Słowenii jak i we Włoszech. Będzie można zobaczyć wiekowe wioski z pięknymi kamiennymi domami i wąskimi uliczkami. Cały czas będą nam towarzyszyć różnorodne malownicze krajobrazy. Należy się spodziewać licznych lecz niezbyt wymagających podjazdów i zjazdów. Ostatnia część wyścigu czyli półmaraton biegnie wzdłuż wybrzeża i jest całkowicie płaski. O tej porze roku możemy się spodziewać temperatury powietrza w okolicy 22 stopni, natomiast woda nie powinna być zimniejsza niż 20 kresek powyżej zera.

I FEEL SLOVENIA IRONMAN 70.3 Slovenian Istria przygotował 30 slotów na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea w 2019 roku.

Zapisy ruszają 18 grudnia 2017 o godzinie 14:00. Wpisowe na zawody zostało podzielone na cztery pule. Po zakończeniu sprzedaży jednej transzy automatycznie cena przeskakuje na wyższą. Pierwsi, którzy się zapiszą mogą liczyć na najniższą cenę.
Pula 1: 240 €
Pula 2: 255 €
Pula 3: 265 €
Pula 4: 279 €
Do ceny należy doliczyć 8% Opłaty Aktywacyjnej.

Link do strony zawodów: http://eu.ironman.com/triathlon/events/emea/ironman-70.3/slovenianistria.aspx#axzz512zTWN5s

Fot. Ironman

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze