Ironman 70.3 Xiamen – Miłosz Sowiński pokonany przez wirus. Podium w kategorii wiekowej dla Polki

Ironman 70.3 Xiamen nie był szczęśliwy dla Miłosza Sowińskiego. Podczas podróży na zawody dopadł go wirus, który skutecznie osłabił triathlonistę. Noc przed startem Miłosz gorączkował, jednak podjął się startu w zawodach. Ukończył wyścig na 12 miejscu w kategorii PRO, z czasem 04:23:29. Był to wynik zdecydowanie poniżej możliwości tego zawodnika. W ubiegłym roku na tej samej trasie zawodów Miłosz zajął trzecie miejsce i uzyskał przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman 2019 Nicea.

Najlepsi, którzy zwyciężyli w Xiamen to triathloniści startujący regularnie na najwyższym światowym poziomie w triathlonie olimpijskim – Ashleigh Gentle AUS i Martin Van Riel BEL.

W Ironman 70.3 Xiamen wzięło udział pięcioro Polaków w kategoriach wiekowych. Najlepiej zaprezentowała się Alicja Medak, która zajęła 2 miejsce na podium kategori F45-49, jej czas to 05:10:07. Wśród mężczyzn najlepszy czas i najwyższe miejsce zanotował Rafał Medak. Rafał zajął 14 miejsce w kategorii M45-49 a jego czas z jakim ukończył triathlon to 04:51:16.