Ironman 70.3 Gdynia – zapisy 1 grudnia

1 grudnia uruchomione zostaną zapisy do pierwszej, polskiej edycji legendarnych zawodów z cyklu Ironman. Organizatorzy przygotowali 2000 pakietów startowych na głównym dystansie. W ramach imprez towarzyszących Ironman 70.3 Gdynia odbędzie się także Sprint Triathlon (0,75km pływania – 20km rowerem i 5km biegiem) oraz po raz pierwszy w historii gdyńskiej imprezy– Sztafety Triathlonowe dla 3-osobowych drużyn i zawody dla dzieci Iron Kids. Impreza odbędzie się w samym centrum miasta, ze strefą zmian usytuowaną na Skwerze Kościuszki, tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, gdzie każdego lata przyjeźdżają tysiące turystów. 

 

„W 2015 roku jesteśmy gotowi na przyjęcie w Gdyni łącznie 3800 miłośników triathlonu, przy czym na głównym dystansie Ironman 70.3 będzie obowiązywał limit 2000 zawodników, a na sprincie 1000 osób. W przypadku rywalizacji drużynowej przygotowujemy pakiety dla 100 sztafet, a do rywalizacji w ramach Iron Kids zamierzamy dopuścić 500 dzieci” – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.

 

Ironman 70.3 to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem Ironman organizowanych jest ponad 130 imprez na całym świecie. Kolebką Ironmana są Hawaje. To właśnie w tym miejscu od 1978 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na Big Island, najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie, które są celem i marzeniem niemal każdego, kto uprawia tę dyscyplinę sportu. Ponad 200 tysięcy ludzi rocznie walczy o kwalifikację na mistrzostwa świata Ironman!

 

„Ironman to niezwykłe zjawisko społeczne” – mówi Piotr Netter. – „Ukończenie zawodów Ironmana to zawsze wyjątkowe uczucie, a zdobycie tak zwanego „slota”, czyli kwalifikacji na mistrzostwa świata budzi podziw i szacunek nie tylko wśród triathlonistów. W ubiegłym roku, w zawodach Ironman na całym świecie wystartowali zawodnicy ze 180 krajów.  Cieszymy się, że tak prestiżowa Seria wreszcie zawita do Polski” – dodaje.

 

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015 roku.

 

IM GDYNIA_LOGO

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,564FaniLubię
993ObserwującyObserwuj
290SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X