IRONMAN 70.3 w Lahti – kto z Polaków najlepszy?

W ostatni weekend oczy triathlonowej społeczności zwrócone były na Challenge Roth. Mniej więcej w tym samym czasie w fińskim Lahti odbyły się zawody IRONMAN 70.3. Wzięło w nich udział wielu Polaków. Zobaczmy, kto poradził sobie najlepiej.

Wyścig IRONMAN 70.3. Lahti rozgrywany był na dystansie 1/2 Ironmana, tj. 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 biegu. Pierwsza konkurencja odbyła się na Jeziorze Vesijärvi. Start i meta usytuowane były na południowym brzegu jeziora.

Top-5 mężczyzn i kobiet na IRONMAN 70.3 Lahti

Zanim przejdziemy do podsumowania występów Polaków, poznajmy rezultaty top-5 kobiet i mężczyzn.

Mężczyźni

Zwycięzcą wyścigu został Timmo Jeret. Estończyk pokonał trasę z wynikiem 4:08:22. Drugie miejsce zajął Santeri Hänninen. Czas Fina to 04:14:21. Trzeci był Vesa Koskinen, który do przebycia trasy potrzebował 4 godzin, 19 minut i 53 sekund.

Seekord ainult võistluspäevast.

Ujumine🏊‍♂️ – aja mõttes viimaste aastate kehveim ujumine….

Posted by Timmo Jeret on Sunday, July 3, 2022

Kobiety

W rywalizacji kobiet najlepsza była Carolyn Olsen. Amerykanka pokonała dystans 1/2 Ironmana z wynikiem 4:43:26. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły Finki: Minttu Hukka (4:44:16) oraz Henna Junnila (4:49:01).

1. Carolyn Olsen USA 4:43:26
2. Minttu Hukka FI 4:44:16
3. Henna Junnila FI 4:49:01
4. Laura Heinonen FI 4:49:43
5. Helen Liis EE 4:53:46

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Carolyn Marie Olsen (@olsen.olsen87)

Wyniki Polaków na IRONMAN 70.3 Lahti

W wyścigu sklasyfikowanych zostało dwanaścioro zawodników z Polski. Najwyższe miejsce w kategorii open zajął Jerzy Kuczma (53. miejsce). Polak przebył trasę w czasie 04:47:26. Ten wynik dał mu 8. miejsce w kategorii M25.

W debiucie na połówce Anna Giżyńska uzyskała czas 05:11:19 i zajęła 187. pozycję w rankingu open i 4. pozycję w swojej kategorii wiekowej. W mediach społecznościowych Polka pochwaliła się zdobyciem slota na tegoroczne MŚ 70.3, które odbędą się w St. George, w dniach 28-29 października.

Post udostępniony przez Anna Gizynska (@gizynka)

Oto wyniki wszystkich naszych zawodników.