Polacy szturmują Majorkę! Sezon czas zacząć!

Już w sobotę 7 maja na Majorce odbędą się zawody IM na dystansie 70.3. Jak co roku na starcie stanie prawie 4 tys. zawodników ze wszystkich zakątków świata. W ubiegłym roku miałem przyjemność zadebiutować w tych zawodach i obecnie z przyjemnością wracam w to miejsce. W tym roku na liście startowej liczba naszych rodów jest kilkukrotnie wyższa niż rok temu. Nie wiem, czy sprawił to mój ubiegłoroczny pozytywny opis na AT czy nie, ale tak to sobie będę tłumaczył. Oczywiście w porównaniu do innych krajów nadal jest nas na zagranicznych zawodach niewielu, ale liczba prawie 40 osób robi wrażenie.  

 

W kategorii PRO reprezentować nas będą Kacper Adam i Rober Karaś. Będziemy mocno trzymać kciuki! Kategorie wiekowe także obfitują w znakomite nazwiska, a co najważniejsze reprezentacja kobiet nie ogranicza się do jednej osoby. M.in. zobaczyć będzie można Alicję i Rafała Medak, Marcina Waniewskiego, Andrzeja Erbela, Olka Łakomskiego i oczywiście samego Professore Artura Pupkę. Zawodnicy reprezentują liczne rodzime teamy. Najliczniejsza grupa to zawodnicy Trienergy, pozostałe to m.in. AT Team, Labosport Team, GVT czy Waniewski Coaching (pełną lista zawodników z podziałem na grupy wiekowe i przynależnością klubową, którą zawodnicy podali przy rejestracji, znajdziecie poniżej).

 

ironman mallorcac_eventpgmainimg_1280x600

 

Dla tych, którzy startują w tych zawodach po raz pierwszy lub w ogóle po raz pierwszy w zawodach IM (wiem, że są takie osoby) kilka uwag:

 

– przeczytajcie uważnie Race Book! Są tam wszystkie niezbędne informację!

 

– w odróżnieniu od zawodów krajowych w T1 i T2 obowiązuje „system worków”, a przebieranie ma miejsce w namiocie (zwróćcie uwagę na to, co może znajdować się przy rowerze, a co musi być w workach) – worki T1 i T2 wiszą na specjalnych wieszakach zgodnie z numerem – pamiętajcie, nie oznaczajcie swojego w żaden sposób (np. kolorową tasiemką lub flamastrem), żeby łatwiej można go było znaleźć na wieszaku – jest to zabronione i za takie postępowanie kilku z nas w ub roku otrzymało żółtą kartkę jeszcze przed startem!

 

– zadbajcie o dobre nawadnianie na trasie rowerowej – temp. w ub. latach oscylowała ok. 35-40 stopni C

 

– trasa rowerowa to 10 km płasko, następnie ok. 12 km z nachyleniem ok. 1% i po nim zaczyna się podjazd ze 100 m na 600 m ok. 7-8 km z jednym ząbkiem mniej więcej w połowie na krótki odpoczynek. Po wjechaniu na szczyt czekają nas jeszcze dwa zjazdy/podjazdy zanim osiągniemy koniec góry i zaczyna się niebezpieczny zjazd serpentyną w dół z zakrętami 180 stopni. Po nich jeszcze kilkadziesiąt km w tym pod mocny wiatr i jesteśmy w T2. Dobrze rozłóżcie siły i skalkulujcie ryzyko.

 

–  ponieważ trasa rowerowa zawiera wymagający podjazd sprawdźcie, jaką kasetę macie w rowerze – w rowerach TT najcześciej montowane są „fabrycznie” kasety, których największa zębatka ma 25, a czasem nawet 23 zęby – jeśli nie jesteście dobrymi góralami proponuje założenie kaset z 28 zębami, będzie zdecydowanie łatwiej, jeśli nogi zaczną się buntować po paru km podjazdu. Jadąc na rowerze czasowym, uważajcie także na zjeździe na ciasnych serpentynach – wchodzenie w zakręty jest trudniejsze niż na rowerze szosowym.

 

– UWAGA – w tym roku zgodnie z Race Bookiem zmienia się system startu pływania – nie będzie osobnych startów w grupach wiekowych co kilka minut jak w ub latach, ale wprowadzony zostaje tzw. „rolling start” z podziałem wg przewidywanego czasu. Odmierzanie czasu rusza w chwili przekroczenia belki. Start dla AG będzie trwał godzinę (8-9). Osobiście po raz pierwszy będę startował w takim systemie i jestem ciekawy, czy nie dojdzie do zakorkowania na etapie pływackim i później w T1 w namiocie.

 

Cieszę się na pierwsze triatlonowe spotkanie z przyjaciółmi w tym roku. Sportowo nie wiem, czego mogę się po sobie spodziewać z powodu trapiącej mnie od jakiegoś czasu kontuzji. Będę na pewno walczył i tanio skóry Arturowi nie sprzedam. Przyjaźń i szacunek zobowiązują. Ale pod skórą czuję, że detronizacja jest blisko.

 

Do zobaczenia na miejscu!

 

6da0ffe64efea8adc3d091fff742ea31 M

 

LISTA STARTOWA

 

Kacper Adam M PRO

Karaś Robert M PRO

 

Dmuchowska Sylwia F30-34 POL

Skapska Dominika F30-34 POL

Warzybok Magdalena F30-34 POL Trinergy

 

Lojko Natalia F35-39 POL

Raczyńska Katarzyna F35-39 POL Trienergy

Wicinska Aga F35-39 POL Serpentine

 

Medak Alicja F40-44 POL

 

Kuczynska Iza F45-49 POL Trinergy

 

Kubiak Bartłomiej M25-29 POL

Sanestrzik Jakub M25-29 POL GTT and ZTT

Skorupa Pawel M25-29 POL

 

Drob Marek M30-34 POL

 

Bednarek Lukasz M35-39 POL Trinergy

Chylak Kamil M35-39 POL Labosport Team

Cieplinski Tomasz M35-39 POL

Grehl Pawel M35-39 POL GVT

Janiec Mateusz M35-39 POL TriWawa

Kaluzny Mikolaj M35-39 POL Trienergy

Martin Delgado Pablo M35-39 POL

 

Tarczynski Artur M35-39 POL Serpentine

Uliasz Radek M35-39 POL

Wagemann Łukasz M35-39 POL GVT

 

Helak Paweł M40-44 POL Trinergy

Lakomski Olek M40-44 POL Luft Tri Team

Lopinski Radoslaw M40-44 POL progress triathlon team

 

Lopinski Gawel Bartosz M40-44 POL

Osiński Michał M40-44 POL

Waniewski Marcin M40-44 POL Waniewski Coaching

Zamasz Krzysztof M40-44 POL

 

Medak Rafal M45-49 POL

Stajszczyk Marcin M45-49 POL Labosport Team/AT Team

Wojcieszak Robert M45-49 POL AT Team

 

 Erbel Andrzej M50-54 POL Waniewski Coaching

Pupka Artur M50-54 POL GVT/AT Team


A oto część ekipy, którą społeczność AT doskonale zna: Profesor Artur Pupka, doktor Marcin Stajszczyk, Olek Łakomski. Na jednym ze zdjęć również Piotr Sauerland. 

 

{gallery}majorka2016{/gallery}

Powiązane Artykuły

8 KOMENTARZE

 1. Totalny Hardcore, Congrat dla wszystkich za walke i upor i wole dotrwania do konca!!!
  Przy okazji, uprzejmie informuje, ze uroczysta beatificare zaplanowana jest na 22 Maja w Piasecznie. Jest tylko jeszcze jeden warunek do spelnienia, trzeba byc przed Papierzem na mecie!!!

 2. Marcinie ! Doszly mnie sluchy iz za start i ukonczenie zawodow w tak ekstremalnych okolicznosciach natury macie byc obaj z Arturem beatyfikowani przez Papieza , naszego Papieza . :-)))
  Gratulacje !!!

 3. O tak! Ten start zasługuje na relację, czegoś takiego nigdy nie przeżyłem… najważniejsze, ze wszyscy cali, zdrowi i nawet szczęśliwi pomimo wyników;) Pozdrowienia od Julita, Artur, Olek, Ania, Mikołaj i ja;)

 4. Arek, temperatura obleci:))) Chodzi o prognoze burze i deszcz. Sam wiesz,ze karkolomne zjazdy pokonuje sie dosc ciezko w takiej aurze:) Rywalizacja?! Wszyscy skupieni raczej na pogodzie. Nawet Kacper Adam,z ktorym rozmawialem i przestrzegal przed szarza na zjazdach. Tak czy owak. Ogień!:)

 5. Marcin, to idealna temperatura! Ciekawe jak będzie przebiegała rywalizacja między ekspertami….? 🙂 Życiówek Pany!!!

 6. „na gorąco” z Alcudii… w tym roku zapominamy o temp 35-40’C… prognoza na jutro pełne zachmurzenie, możliwe opady deszczu, temp 17-19’C. A wydawało mi sie, że co jak co ale pogoda na Majorce to pewnik;)

 7. Piękna ekipa! Serce rośnie i migdał trochę lata… 🙂
  Powodzenia wszystkim! Jaką to naklejkę wyprodukował Mkon…? OZD!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane