Ironman: Daniil Sapunov i amator z Brazylii na dopingu

0

Ironman Anti-Doping Program ogłosił, że ukraiński zawodowiec Daniil Sapunov, a także brazylijski amator Rodrigo Tavares złamali zasady antydopingowe, biorąc niedozwolone substancje. W obu przypadkach zawodnicy zaakceptowali czteroletnią dyskwalifikację za naruszenie zasad antydopingowych.

Sapunov i Tavares zostali już wcześniej tymczasowo zawieszeni, a teraz dostali 4-letni zakaz startów w zawodach, ich wyniki ustanowione od momentu testów zostały anulowane. Daty przeprowadzenia kontroli to: 8 października 2019 (Daniil Sapunov) i 7 października 2019 (Rodrigo Tavares).

Rodrigo Tavares – test wykazał obecność wielu substancji zabronionych: Klomifen i wiele sterydów anabolicznych.

Daniil Sapunov – test antydopingowy potwierdził branie niedozwolonej substancji erytropoetyna (EPO).

Sapunov to zawodnik dobrze znany polskiej publiczności. Startował w zawodach w Suszu. W 2019 roku zajął drugie miejsce.

W 2017 roku wygrał zawody w Suszu, o czym pisaliśmy TUTAJ >

Sapunov pochodzi z Kazachstanu. Po ślubie z triathlonistką Yuliyą Yelistratovą (UKR) zmienił obywatelstwo na ukraińskie. Triathlonista ma na swoim koncie około 165 startów na dystansach olimpijskich i sprinterskich ITU. Trzy razy startował na igrzyskach olimpijskich, w tym dwukrotnie jako reprezentant Kazachstanu (w Atenach i Pekinie) i raz jako Ukrainiec (w Londynie). W 2016 roku przeszedł na dłuższe dystanse i do 2017 zdążył zaliczyć 5 pełnych Ironmanów i 10 tak zwanych połówek. Sapunov w sezonie 2016 wywalczył drugie miejsce w Ironman 70.3 Gdynia. W 2018 roku wygrał IM Malezja.

Link do decyzji Ironman Anti-Doping Programe:

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here