Ironman Barcelona – najszybsze czasy w historii Polskiego triathlonu

W triathlonie IRONMAN Barcelona wystartowało pięciu zawodników PRO z Polski: Robert Wilkowiecki, Sebastian Najmowicz, Kacper Adam, Maciej Chmura i Ewa Bugdoł. Najlepiej w tym gronie wypadł Robert Wilkowiecki, który zajął 8 miejsce na 40 zawodników. Czas jaki uzyskał 8:06:45 w historii polskiego triathlonu jest najlepszym wynikiem. Warto podkreślić, że był to jego debiut na tym dystansie. Z kolei na 10 miejscu uplasował się Sebastian Najmowicz, który również uzyskał bardzo dobry czas 08:10:54. Na tą chwilę jest to drugi najszybszy wynik na dystansie ironman. Ewa Bugdoł niestety nie ukończyła biegu.

Komentarz po startowy Roberta Wilkowieckiego:
„Tak naprawdę to zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać przed tym startem. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany, ale nigdy nie pokonałem takiego dystansu jednego dnia, a już zwłaszcza na zawodach. Wykonałem przyzwoite pływanie – starałem po prostu trzymać się za innymi zawodnikami w miarę blisko czołówki. Na początku roweru miałem mały problem z butem, ale szybko udało się to opanować i mogłem znaleźć odpowiedni rytm. Na bieganiu zdecydowanie za szybko rozpocząłem pierwszą pętlę. Zapłaciłem za to na drugiej, ale przełamałem kryzys i z powrotem wrócić do wysokiego tempa na ostatniej rundzie. Motywowali mnie kolejni mijani rywale i wsparcie moich kibiców.
Z pewnością popełniłem masę błędów. W końcu to mój debiut na dystansie IRONMAN, ale bardzo cieszę się, że udało się osiągnąć dobry wynik. Rekord Polski daje również okazję do satysfakcji, ale szczerze mówiąc chce zbliżać się do światowej czołówki i ścigać się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Ten udany debiut pokazał mi, że wspólnie z trenerem idziemy w dobrym kierunku. Chcę podziękować wszystkim kibicom, którzy byli na miejscu i tym, którzy wspierali mnie w internecie. Dzisiejszy wyścig to z pewnością nie było moje ostatnie słowo!”.