IRONMAN Floryda – Kacper Stępniak pośród liderów przed biegiem!

Na Florydzie trwają jedne z ostatnich tegorocznych zawodów IRONMAN. Czworo Polaków startuje w rywalizacji. Kacper Stępniak rower zakończył w liderującej grupie zawodników! Jak radzą sobie inni Polacy?

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN Floryda. Polscy PRO gotowi na jeden z najciekawszych wyścigów roku!

Wyścig IRONMAN Floryda to jedno z najciekawszych wydarzeń roku. W USA startują Kacper Stępniak, Piotr Ławicki i Miłosz Sowiński. Pośród PRO debiutuje również Alicja Pyszka-Bazan. Zawodnicy opuścili właśnie T2 i rozpoczęli bieg, a Stępniak jest w ścisłej czołówce!

Kacper Stępniak pośród liderów IRONMAN Floryda

Rywalizacja podczas IRONMAN Floryda rozpoczęła się od 2 okrążeń pływania z australijskim wyjściem z wody. Kacper Stępniak zaczął doskonale, bo plasował się na 3. miejscu. Zwycięzca Challenge Gdańsk zakończył pływanie z czasem 50:39, wychodząc z wody w pierwszej grupie zawodników, kilka sekund za Andrew Horsfall-Turnerem.

W części rowerowej rywalizacji utworzyła się grupa zawodników, w której było 6 osób, a pośród nich był właśnie Kacper Stępniak. Bardzo mocno jechali również Magnus Ditlev i Rudy von Berg (faworyci rywalizacji).

Stępniak przejechał część rowerową w czasie 4:00:00! Jako trzeci zawodnik wybiegł ze strefy zmian i w tym momencie (według oficjalnego pomiaru czasu) zajmuje 3. miejsce na początku części biegowej. Różnice w TOP5 są naprawdę niewielkie i wygląda na to, że to właśnie między tymi zawodnikami rozegra się walka o triumf. Tutaj możesz śledzić wyniki na żywo.

Miłosz Sowiński po rowerze zajmował 15. miejsce. Piotr Ławicki był na 19. miejscu.

Alicja Pyszka-Bazan tuż poza TOP10

Dla Alicji-Pyszki Bazan rywalizacja w IRONMAN Floryda jest debiutem na pełnym dystansie i pierwszym startem PRO. Zawodniczka rozpoczęła dzisiaj od 11. czasu pływania. Miała niecałe 6 minut straty do Lauren Brandon.

Aktualnie, według pomiaru na 145 km, liderką wyścigu jest Skye Moench, która ma bardzo niewielką przewagę nad Jocelyn McCauley i Indią Lee (zawodniczki jadą razem). Pyszka-Bazan zajmuje aktualnie 13. miejsce i ma nieco ponad 23 minuty straty do liderki.

Alicja jedzie na 13. miejscu razem z dwoma zawodniczkami. Strata to około 18 minut – relacjonował niedawno Jacek Bazan, mąż zawodniczki.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane