IRONMAN 70.3 Gdynia – świetny bieg Marty Łagownik po 2. miejsce!

Doskonałym biegiem popisała się Marta Łagownik podczas rywalizacji IRONMAN Gdynia. Zawodniczka zajęła dzięki temu 2. miejsce w rywalizacji PRO! Pośród mężczyzn Kacper Stępniak z nieco gorszym wynikiem.

Zanim zawodnicy przystąpili dzisiaj do rywalizacji w PRO na dystansie połówki, organizatorzy ogłosili, że część pływacka zawodów zostaje odwołana. Pogoda nie pozwalała na przeprowadzenie bezpiecznego pływania.

Znakomity start Marty Łagownik!

W wyścigu PRO kobiet kibicowaliśmy Marcie Łagownik. Zawodniczka, która ma świetny sezon, startowała tydzień po zdobyciu mistrzostwa Polski na supersprincie. Przypomnijmy, że w połowie czerwca Łagownik zajęła 4. miejsce pośród profesjonalistek Challenge Gdańsk. Był to jej pierwszy start na połówce pośród profesjonalistek.

Faworytką rywalizacji w Gdyni była Diede Diederiks, najwyżej notowana zawodniczka rywalizacji. Holenderka zajmuje 45. miejsce w klasyfikacji PTO i rozpoczęła bardzo dobrze, bo spokojnie prowadziła, mając po części rowerowej ponad minutę przewagi nad Laurą Madsen.

Na 3. miejscu była w tym momencie Marta Łagownik. Polka miała dość sporą stratę do rywalki, która rozpoczynała bieg przed nią. Zawodniczka biegła jednak niczym Jason West podczas PTO US Open. Szybko zmniejszała dystans do swojej rywalki. Odrabiała około 30 sekund na każdym kilometrze. W ten sposób przewaga Madsen stopniała z ponad 8 minut do niecałych 5 minut na 12 kilometrze. Łagownik w dalszej części dystansu wyprzedziła Dunkę i dzięki temu na mecie zameldowała się na świetnym, 2. miejscu! Według danych tracker Polka biegła w średnim czasie 3:44 na kilometr.

Diede Diederiks niezagrożona wbiegła na metę pierwsza z czasem 3:30:53. Łagownik miała czas 3:36:32. Madsen zajęła 3. miejsce z czasem 3:37:27.

Ósme miejsce Kacpra Stępniaka

Dla Kacpra Stępniaka, który był faworytem rywalizacji mężczyzn, ściganie rozpoczęło się całkiem dobrze. Po 90 kilometrach roweru znajdował się na 3. miejscu mając stratę 2 minut do liderującego Andersa Tofta Nielsena. Polak na moment objął prowadzenie.

Niestety w części biegowej Stępniak nie radził sobie tak dobrze i stracił kilka pozycji. Świetnie biegł natomiast Wilhelm Hirsch, który wyprzedzał kolejnych rywali i w połowie dystansu biegowego był na 2. miejscu. W drugiej części dystansu Hirsch wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał.

Na mecie Wilhelm Hirsch miał czas 3:15:06. Na 2. miejscu wyścig zakończył Strahinja Trakic (3:19:19), a na 3. miejscu uplasował się Nico Markgraf (3:18:40). Kacper Stępniak zajął 8. miejsce z czasem 3:21:05.

Pogoda postanowiła trochę namieszać w dzisiejszej rywalizacji. Z powodu złych warunków, zawody odbyły się z pominięciem pływania. Pomimo dobrego roweru i objęcia przez chwile wirtualnego prowadzenia na początku biegu. Nogi po kilku kilometrach przestały współpracować i zaczęła się prawdziwa walka – napisał Kacper Stępniak.