Ironman jest w każdym z nas – obóz triathlonowy Ełk 2013

Obóz triathlonowy w Ełku, zorganizowany przez Akademię Triathlonu był strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, przyjechali świetni ludzie, a Michał Siejakowski okazał się być nie tylko prawdziwym Ironmanem, ale też świetnym trenerem i psychologiem. Mieliśmy opiekę specjalisty wysokiej klasy, dzięki czemu udało nam się przetrwać ciężki plan treningowy i wiemy co nas czeka na zawodach. 3 treningi, 3 posiłki i 3 drzemki regeneracyjne dziennie sprawiły, że czuliśmy jak w triathlonowym niebie! Dyskusje na temat strategii startów, sprzętu i odżywiania ciągnęły się w nieskończoność. Obóz rozbiliśmy w Kuźni Smaku nad Jeziorem Ełckim.

{gallery}relacja_elk1{/gallery}

Kuźnia zaimponowała nam niezwykle miłą obsługą i dobrym jedzeniem, co może potwierdzić także najmłodszy uczestnik wyprawy- 2 letni Ksawery, który miał atrakcji co niemiara, szalejąc z mamą na basenie i placach zabaw nad samym jeziorem. Prawdziwy klimat Mazur poczuliśmy podczas treningów rowerowych. Zrobiliśmy na rowerach grubo ponad 300 kilometrów malowniczymi trasami wokół Ełku, zjedliśmy 17 drożdżówek, wypiliśmy ponad 100 litrów izotoników i wody, przyjęliśmy wiele żeli i batonów energetycznych, przebiegliśmy ponad 50 kilometrów promenadą wokół jeziora, przepłynęliśmy około 10 kilometrów w basenie i jeziorze.

{gallery}relacja_elk2{/gallery}
Poza niewielkimi obtarciami, obyło się bez kontuzji i upadków. Rozstaliśmy się bez łez i sentymentów, bo lada dzień spotkamy się na zawodach! Nie wiem, czy to dobra rekomendacja, ale rozmowa podczas ostatniej kolacji kręciła się wokół kolejnego obozu Akademii Triathlonu, tym razem na Majorce. A w powietrzu było czuć rywalizację dziesięciolecia…

{gallery}relacja_elk3{/gallery}

 

Relacja przygotowana przez Daniela Kondraciuka, uczestnika obozu, dostępna jest również na jego blogu runforest.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze