Znamy wstępny kalendarz wyścigów IRONMAN na nowy sezon

Marka IRONMAN ogłosiła kilka dni temu pierwsze wyścigi nowego sezonu, pośród których są między innymi Teksas, Majorka i St. George. Niedawno poznaliśmy również datę jednego z polskich wyścigów – IRONMAN Warsaw.

Organizator wyścigów IRONMAN ogłosił niedawno wstępny harmonogram pierwszej części sezonu. Znajdują się w nim popularne wyścigi na połówce rozgrywane w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Rejestracja do niektórych z nich będzie otwarta już jutro, czyli od 12 lipca.

Opublikowanie naszego harmonogramu wyścigów na dystansie 70.3 dla Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy daje wgląd w to, co zapowiada się jako sezon niesamowitego ścigania. Mając do dyspozycji wiele wspaniałych miejsc, w których rozgrywane są wyścigi będziemy w najbliższych miesiącach konsekwentnie ujawniali kolejne z nich – powiedział Marieka Bernard z IRONMAN.

Na początek Kalifornia

Przyszłoroczne ściganie rozpocznie się od zawodów IRONMAN Oceanside 6 kwietnia. W kalifornijskim mieście sezon zaczyna wielu doskonałych zawodników. W tegorocznej edycji wygrał Leo Bergere, a startowali między innymi Jackson Laundry, Ben Kanute i Sam Long. Jednocześnie w ten sam kwietniowy weekend zawodnicy będą mogli wystartować również na połówce w Teksasie.

Wiemy już też, kiedy odbędą się zawody w stolicy Polski. Impreza IRONMAN Warsaw oraz 5150 Warsaw odbędzie się 9 czerwca 2024 roku. Zawodnicy mogą już rejestrować się na tę imprezę.

Wiosenny kalendarz IRONMAN na 2024 rok

DataWyścigKraj
6 kwietniaIRONMAN 70.3 OceansideUSA
7 kwietniaIRONMAN 70.3 TexasUSA
4 majaIRONMAN 70.3 North American Championship St. GeorgeUSA
11 majaIRONMAN 70.3 Alcúdia-MallorcaHiszpania
11 majaIRONMAN 70.3 Gulf CoastUSA
19 majaIRONMAN 70.3 Pays D´Aix en ProvenceFrancja
19 majaIRONMAN 70.3 ChattanoogaUSA
19 majaIRONMAN 70.3 Morro BayUSA
26 majaIRONMAN 70.3 Kraichgau Niemcy
26 majaIRONMAN 70.3 VictoriaKanada
2 czerwcaIRONMAN 70.3 SwitzerlandSzwajcaria
9 czerwcaIRONMAN 70.3 WarsawPolska
9 czerwcaIRONMAN 70.3 Luxembourg – Région MoselleLuksemburg
16 czerwcaIRONMAN 70.3 NiceFrancja
23 czerwcaIRONMAN 70.3 Coeur d’AleneUSA
23 czerwcaIRONMAN 70.3 ElsinoreDania
30 czerwcaIRONMAN 70.3 Les Sables d´Olonne – VendeeFrancja

Lahti, Swansea i Cork latem

Na tej stronie zobaczyć możesz inne planowane przyszłoroczne wyścigi IRONMAN. Wiadomo już, że 29 czerwca rozegrany zostanie wyścig na połówce w Lahti. Później zawodnicy będą mogli wystartować między innymi w Jonkoping (7 lipca), Swansea (14 lipca) oraz Cork (11 sierpnia). Zapisy do tych zawodów będą możliwe od przyszłego miesiąca.

Niewiele wiadomo jeszcze o datach jesiennych wyścigów IRONMAN. Na razie podano tylko, że 19 października zawodnicy pościgają się w portugalskim Cascais. Daty połówek w Marbelli, Barcelonie, Berlinie i innych miastach poznamy w kolejnych miesiącach

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze