IRONMAN ogłasza nowe zasady i ostrzega, że będzie odwoływał i przekładał zawody! #koronawirus

Ironman właśnie wystosował list otwarty do uczestników zawodów organizowanych przez WTC (World Triathlon Corporation). Informuje, że w ciągu najbliższych dni i tygodni będą zapadać decyzje o odwołaniu i/lub przełożeniu niektórych imprez. Pojawiły się też nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące organizacji imprez!

„Spodziewamy się, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach nastąpi znaczne i masowe ograniczenie imprez sportowych. Decyzja o kontynuacji, ograniczeniu, modyfikacji lub przełożeniu zawodów zostanie podjęta w oparciu o bieżącą ocenę ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa”czytamy w liście.

Jeżeli wydarzenie nie będzie mogło się odbyć w wyznaczonym terminie, Ironman podejmie następujące działania:

Odroczenie: Zarejestrowani zawodnicy na wydarzenia, które zostały przełożone z powodu COVID-19, są automatycznie przenoszeni na inny termin. W przypadku, gdy nowa data nie będzie pasować zawodnikom, będziemy zezwalać na przełożenie startu na następny rok.

Anulowanie: Zarejestrowani zawodnicy na zawody, które zostaną anulowane z powodu COVID-19, są automatycznie przenoszeni na ten sam wyścig w 2021 roku.

Inne opcje: Sprawdzamy inne opcje, aby umożliwić sportowcom, którzy stracili wyścig, uczestniczenie w innych zawodach w 2020 roku. Pomożemy w znalezieniu alternatywnych wyścigów w późniejszym okresie sezonu.

NOWE ZASADY W IRONMANIE #koronawirus

Sportowcy, którzy są chorzy lub byli potencjalnie narażeni na kontakt z koronawirusem, nie mogą brać udziału w zawodach!

W przypadku imprez, które będą kontynuowane, IRONMAN wprowadza szereg praktycznych działań mających na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19. Zostaną one wdrożone na całym świecie, podczas wszystkich imprez IRONMAN rozpoczynających się 19 marca i będą kontynuowane przez czas nieokreślony.

Niektóre wyścigi zostaną przełożone lub odwołane z powodu epidemii, ale celem nadrzędnym będzie przesunięcie wyścigu na datę późniejszą w ciągu roku.

Andrew Messick (President & Chief Executive Officer The IRONMAN Group) ogłosił nowe przepisy, które będą obowiązywały na każdych zawodach marki IRONMAN od 19 marca:

1. Godziny rejestracji (check-in) zostaną wydłużone.

2. Zawodnicy będą mogli szybko odebrać swój sprzęt i natychmiast opuścić teren imprezy.

3. Zapewnimy większą przestrzeń dla zawodników i zwiększymy odstępy.

4. Rekomendujemy przywitanie bez podawania dłoni.

5. Odprawa dla zawodników dostępna wyłącznie w formie cyfrowej.

6. Personel i wolontariusze, którzy będą kontaktować się z uczestnikami przed wyścigiem, w dniu wyścigu i po nim otrzymają specjalne rękawice.

7. Zwiększymy liczbę stanowisk do mycia rąk i urządzeń sanitarnych dla sportowców, wolontariuszy i widzów.

8. Jeśli to możliwe, jedzenie i płyny na trasie wyścigu będą wyłącznie w jednorazowych, zamkniętych opakowaniach.

9. Brak wywiadów na miejscu lub konferencji prasowej z zawodowymi sportowcami.

10. Brak uścisku dłoni/kontaktu na podium.

11. Dystrybucja drukowanych dokumentów zostanie wyeliminowana.

IRONMAN apeluje, aby wszyscy sportowcy, wolontariusze i partnerzy imprezy stosowali się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):

– zostańcie w domu, jeśli źle się czujecie.
– jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności z oddychaniem, zwróć się o pomoc lekarską.
– regularnie myj ręce, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.
– unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos łokciem lub chusteczką. Następnie natychmiast wyrzuć zużyte chusteczki do kosza.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane