IRONMAN ogłasza nowe zasady i ostrzega, że będzie odwoływał i przekładał zawody! #koronawirus

0

Ironman właśnie wystosował list otwarty do uczestników zawodów organizowanych przez WTC (World Triathlon Corporation). Informuje, że w ciągu najbliższych dni i tygodni będą zapadać decyzje o odwołaniu i/lub przełożeniu niektórych imprez. Pojawiły się też nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące organizacji imprez!

“Spodziewamy się, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach nastąpi znaczne i masowe ograniczenie imprez sportowych. Decyzja o kontynuacji, ograniczeniu, modyfikacji lub przełożeniu zawodów zostanie podjęta w oparciu o bieżącą ocenę ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa”czytamy w liście.

Jeżeli wydarzenie nie będzie mogło się odbyć w wyznaczonym terminie, Ironman podejmie następujące działania:

Odroczenie: Zarejestrowani zawodnicy na wydarzenia, które zostały przełożone z powodu COVID-19, są automatycznie przenoszeni na inny termin. W przypadku, gdy nowa data nie będzie pasować zawodnikom, będziemy zezwalać na przełożenie startu na następny rok.

Anulowanie: Zarejestrowani zawodnicy na zawody, które zostaną anulowane z powodu COVID-19, są automatycznie przenoszeni na ten sam wyścig w 2021 roku.

Inne opcje: Sprawdzamy inne opcje, aby umożliwić sportowcom, którzy stracili wyścig, uczestniczenie w innych zawodach w 2020 roku. Pomożemy w znalezieniu alternatywnych wyścigów w późniejszym okresie sezonu.

NOWE ZASADY W IRONMANIE #koronawirus

Sportowcy, którzy są chorzy lub byli potencjalnie narażeni na kontakt z koronawirusem, nie mogą brać udziału w zawodach!

W przypadku imprez, które będą kontynuowane, IRONMAN wprowadza szereg praktycznych działań mających na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19. Zostaną one wdrożone na całym świecie, podczas wszystkich imprez IRONMAN rozpoczynających się 19 marca i będą kontynuowane przez czas nieokreślony.

Niektóre wyścigi zostaną przełożone lub odwołane z powodu epidemii, ale celem nadrzędnym będzie przesunięcie wyścigu na datę późniejszą w ciągu roku.

Andrew Messick (President & Chief Executive Officer The IRONMAN Group) ogłosił nowe przepisy, które będą obowiązywały na każdych zawodach marki IRONMAN od 19 marca:

1. Godziny rejestracji (check-in) zostaną wydłużone.

2. Zawodnicy będą mogli szybko odebrać swój sprzęt i natychmiast opuścić teren imprezy.

3. Zapewnimy większą przestrzeń dla zawodników i zwiększymy odstępy.

4. Rekomendujemy przywitanie bez podawania dłoni.

5. Odprawa dla zawodników dostępna wyłącznie w formie cyfrowej.

6. Personel i wolontariusze, którzy będą kontaktować się z uczestnikami przed wyścigiem, w dniu wyścigu i po nim otrzymają specjalne rękawice.

7. Zwiększymy liczbę stanowisk do mycia rąk i urządzeń sanitarnych dla sportowców, wolontariuszy i widzów.

8. Jeśli to możliwe, jedzenie i płyny na trasie wyścigu będą wyłącznie w jednorazowych, zamkniętych opakowaniach.

9. Brak wywiadów na miejscu lub konferencji prasowej z zawodowymi sportowcami.

10. Brak uścisku dłoni/kontaktu na podium.

11. Dystrybucja drukowanych dokumentów zostanie wyeliminowana.

IRONMAN apeluje, aby wszyscy sportowcy, wolontariusze i partnerzy imprezy stosowali się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):

– zostańcie w domu, jeśli źle się czujecie.
– jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności z oddychaniem, zwróć się o pomoc lekarską.
– regularnie myj ręce, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.
– unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos łokciem lub chusteczką. Następnie natychmiast wyrzuć zużyte chusteczki do kosza.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here