IRONMAN ma problemy ze znalezieniem nowego dyrektora?

W lipcu 2023 przejście na emeryturę ogłosił CEO IRONMANA Andrew Messick. Nazwisko nowego dyrektora miało zostać ujawnione pod koniec ubiegłego roku. Organizacja dalej nie wskazała jednak zastępcy Messicka. 

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor generalny IRONMAN odchodzi. Messick rezygnuje ze stanowiska po 12 latach

Na początku lipca 2023 roku po 12 latach na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego IRONMAN Group Andrew Messick ogłosił zamiar swojego przejścia na emeryturę. Po rezygnacji z dotychczasowego stanowiska miał on zostać interesariuszem i członkiem zarządu IM.

Brak odpowiedniego kandydata?

Messick miał pełnić rolę CEO do momentu wskazania jego zastępcy. Początkowo organizacja twierdziła, że nowe dyrektor powołany zostanie do końca 2023 roku. Po ogłoszeniu decyzji Messicka IRONMAN nie wydał jednak żadnego komunikatu wskazującego na zmiany. Na oficjalnej stronie internetowej IRONMAN Messick dalej widnieje jako dyrektor generalny, a sprawa znacznie ucichła. 

Źródło: Tullio M. Puglia 

Według doniesień TriathlonToday, może być to spowodowane potencjalnymi trudnościami organizacji ze znalezieniem odpowiedniego dyrektora generalnego. W ostatnim czasie IRONMAN musiał mierzyć się m.in. z wprowadzeniem nowego formatu mistrzostw świata, dzielącego wydarzenie na dwie lokalizacje, niechęcią coraz większej liczby sportowców do przyjmowania slotów, a przede wszystkim z falą krytyki, która spłynęła na organizację m.in. po tragicznym wypadku podczas IRONMAN Hamburg.

Znaczna część spraw takich jak właśnie wypadek w Hamburgu, czy spór z Irlandzką Federacją Triathlonu zostały przez IRONMANA przemilczane. Utrudnia to tylko warunki rozpoczęcia pracy nowemu CEO, ponieważ środowisko triathlonowe nieustannie oczkuje wyjaśnień ze strony organizacji. Jak podają jednak dziennikarze TriathlonToday, prawdopodobne jest, że w najbliższych dniach IM wskaże nazwisko zastępcy Messicka. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze