Ironman planuje pełny dystans w Hamburgu

2

W 2017 roku na mapie Ironmana pojawi się nowy punkt blisko Polski. 13 sierpnia w Hamburgu odbędzie się pełny dystans Ironman 3,8-180-42,2. Na te zawody organizator przewidział 40 slotów na Mistrzostwa Świata Ironman Hawaje. Start odbędzie się w samym centrum miasta, a mianowicie w jeziorze Aussenalster. Trasa kolarska będzie liczyła dwie pętle przez portową część miasta z przejazdem mostem Köhlbrandbrücke nad rzeką Łabą do południowej części miasta. Trasa maratonu to cztery pętle dookoła wspomnianego już jeziora Aussenalster. Meta usytuowana będzie w samym rynku przy ratuszu.

Co roku w Hamburgu ITU World Triathlon Series organizuje największy triathlon na świecie, w którym bierze udział 10.000 amatorów w kategoriach wiekowych. Start i meta zlokalizowane są w tym samym miejscu co planuje Ironman. Podczas startu zawodników PRO doping na trasie zapewnia 250.000 kibiców. Zapisy na Ironman startują 23 września.

 

Na zdjęciu poniżej zawodnicy przepływają pod strefą expo na WTS Hamburg.

 

IronmanPlanujeNoweZawodyWHamburgu1

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here