Ironman po urodzeniu dziecka. Ile czasu potrzeba?

Sarah True wystartowała wczoraj [24 lipca] na wyścigu IRONMAN Lake Placid i przybiegła na metę jako pierwsza zawodniczka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to… że był to jej drugi start po urodzeniu dziecka. Ile czasu na przygotowanie się do startu potrzebowała była olimpijka? Zaledwie nieco ponad rok.

Niecodziennie zdarza się, że triathlonistka rodzi dziecko, a niecały rok później wraca do ścigania. I wygrywa. Sarah True udowodniła wczoraj, że jest w fantastycznej formie. Aż ciężko uwierzyć, że niecałe 13 miesięcy temu powitała na świecie swojego pierwszego syna.

Sarah True dominuje podczas IRONMAN Lake Placid

W ubiegłą niedzielę zawodniczka stanęła na starcie pełnego dystansu podczas wyścigu spod szyldu słynnej marki z kropką nad „m”. W miejscowości Lake Placid  w stanie Nowy Jork rywalizowali zawodnicy oraz zawodniczki PRO, jak i amatorzy.

Dorastałam w północnej części stanu Nowy Jork. Wyścig jest naprawdę blisko mojego rodzinnego miasta. To dla mnie coś wyjątkowego. – Sarah True.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sarah (Groff) True (@sarah.b.true)

True była jedną z 14 zawodniczek, które stanęły na linii startu. Z wody wyszła jako druga ze stratą 4’38” do prowadzącej Amerykanki Rachel Zilinskas. Na trzecim punkcie pomiarowym [52,1 km] okazało się, że zawodniczka zaczyna nadrabiać stracony do liderki czas.

Na pomiarze znajdującym się na 100,8 km wyprzedzała swoją rywalkę już o 1 minutę i 3 sekundy. Do T2 zjechała jako pierwsza, odnotowując prawie 6 minut przewagi nad drugą już Dede Griesbauer. Ze strefy zmian jednak Griesbauer wyszła jako trzecia, dając się wyprzedzić Heather Jackson.

Z każdym kolejnym przebiegniętym kilometrem True powiększała swoją przewagę. Po dokładnie 9:00:22 zameldowała się na mecie, pewnie zwyciężając na swoim pierwszym starcie na ironmanie po trzyletniej przerwie od ścigania na tym dystansie.

TOP3 kobiet PRO IRONMAN Lake Placid 2022

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Sarah True 9:00:22
2 Heather Jackson 9:16:23
3 Jodie Roberston 9:22:02


Pełne wyniki z zawodów znajdziecie na stronie wydarzenia na ironman.com.

ZOBACZ TEŻ: Szala czwarty podczas New York City Triathlon

Wygrała ironmana rok po urodzeniu dziecka

Był to zaledwie drugi start triathlonistki w tym sezonie i jednocześnie drugi start po urodzeniu dziecka. Nieco ponad rok temu na świecie pojawił się jej syn [połowa lipca 2021]. Pierwszym wyścigiem po powrocie z „urlopu macierzyńskiego” była „połówka” podczas IRONMAN 70.3 Eagleman [11 czerwca tego roku – 11 miesięcy po porodzie]. True udało się zwyciężyć, pokonując  o 1’13” Kanadyjkę Tamarę Jewett.

Dobrze jest wrócić po dwuletniej przerwie od ścigania! Pojechaliśmy na IRONMAN 70.3 Eagleman z jednym celem: ocenić moje postępy treningowe po tak długim czasie bez startów. Bez cienia wątpliwości wygrywanie jest fajne. Jednak świadomość tego, że jesteśmy na dobrej drodze, jest jeszcze cenniejsza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sarah (Groff) True (@sarah.b.true)

Półtora miesiąca później, a więc wczoraj, wystartowała już na dwukrotnie dłuższym dystansie. Doskonale poradziła sobie podczas rywalizacji, pokonując wszystkie swoje rywalki.

Miałam trzyletnią przerwę od wyścigów na ironmanie. Wracałam powoli i nie wyznaczałam sobie daty. Chciałam ścigać się z miłości do sportu – nie zależy mi na wyniku, ale wygrywanie to bardzo przyjemny dodatek.

Jej wczorajsze zwycięstwo przyniosło zawodniczce slota na Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach, które odbędą się na początku października październiku tego roku.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze