IRONMAN POLAND Tour ponownie w kalendarzu GVT BMC Triathlon Team

Zapisy na przyszłoroczną odsłonę Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ruszyły! Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia w Warszawie – organizatorzy imprezy ogłosili także Rok Charytatywności w Triathlonie oraz zaprezentowali ambasadorów akcji #TRI2help. Celem jest zebranie miliona złotych na cele charytatywne.

„Od początku istnienia naszej drużyny – Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to najważniejsze wydarzenie sezonu. Michał Drelich i cała ekipa Sport Evolution zawsze dba o to, by poziom sportowy był niezwykle wysoki, sprowadzając do Polski największe gwiazdy światowego triathlonu. Tegoroczne zwycięstwa Timothy O’Donella oraz Danieli Ryf są tego najlepszym przykładem. Chcemy, by nasi zawodnicy podnosili swoje umiejętności i ścigali się z najlepszymi, a takie imprezy jak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz Enea 5150 Warsaw nam to umożliwiają. Warto podkreślić, że w każdej odsłonie warszawskich zawodów ktoś z naszej ekipy stawał na podium”, powiedział dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa.


Podczas oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland Tour 2019, odbyła się również charytatywna licytacja. Goście mogli zdobyć numery startowe z „jedynką” na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Enea IRONMAN 5150 Warsaw oraz niespodzianki przygotowane przez ambasadorów akcji. W program #TRI2help zaangażowani są m.in: Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak. W ten sposób podczas jednego wieczoru zebrano ponad 30 tysięcy złotych!
Beneficjentami akcji są organizacje pozarządowe, w tym m.in.: Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Nidzicki Fundusz Lokalny, UNICEF oraz Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ambasadorzy projektu mogą też wskazać swoje indywidualne cele zbiórek.

„Prosto z gali w Warszawie wróciłem na zgrupowanie naszej drużyny w Szklarskiej Porębie. Opowiedziałem zawodnikom o akcji #TRI2help i wspólnie uzgodniliśmy, że zaangażujemy się w ten projekt. Wkrótce zaprezentujemy nasz pomysł i mam nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel”, zakończył Gucwa.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,000FaniLubię
1,120ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X