IRONMAN POLAND Tour ponownie w kalendarzu GVT BMC Triathlon Team

0

Zapisy na przyszłoroczną odsłonę Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ruszyły! Podczas uroczystej konferencji, która odbyła się 4 grudnia w Warszawie – organizatorzy imprezy ogłosili także Rok Charytatywności w Triathlonie oraz zaprezentowali ambasadorów akcji #TRI2help. Celem jest zebranie miliona złotych na cele charytatywne.

“Od początku istnienia naszej drużyny – Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to najważniejsze wydarzenie sezonu. Michał Drelich i cała ekipa Sport Evolution zawsze dba o to, by poziom sportowy był niezwykle wysoki, sprowadzając do Polski największe gwiazdy światowego triathlonu. Tegoroczne zwycięstwa Timothy O’Donella oraz Danieli Ryf są tego najlepszym przykładem. Chcemy, by nasi zawodnicy podnosili swoje umiejętności i ścigali się z najlepszymi, a takie imprezy jak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz Enea 5150 Warsaw nam to umożliwiają. Warto podkreślić, że w każdej odsłonie warszawskich zawodów ktoś z naszej ekipy stawał na podium”, powiedział dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa.


Podczas oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland Tour 2019, odbyła się również charytatywna licytacja. Goście mogli zdobyć numery startowe z „jedynką” na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Enea IRONMAN 5150 Warsaw oraz niespodzianki przygotowane przez ambasadorów akcji. W program #TRI2help zaangażowani są m.in: Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak. W ten sposób podczas jednego wieczoru zebrano ponad 30 tysięcy złotych!
Beneficjentami akcji są organizacje pozarządowe, w tym m.in.: Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Nidzicki Fundusz Lokalny, UNICEF oraz Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ambasadorzy projektu mogą też wskazać swoje indywidualne cele zbiórek.

“Prosto z gali w Warszawie wróciłem na zgrupowanie naszej drużyny w Szklarskiej Porębie. Opowiedziałem zawodnikom o akcji #TRI2help i wspólnie uzgodniliśmy, że zaangażujemy się w ten projekt. Wkrótce zaprezentujemy nasz pomysł i mam nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel”, zakończył Gucwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here