Odzyskała tytuł IRONMAN Irlandia. Svenja Thoes jednak zwyciężczynią

W sierpniu zeszłego roku Svenja Thoes jako pierwsza przekroczyła linię mety zawodów IRONMAN Irlandia. Wydawało się, że Niemka poleci dzięki temu na Hawaje. Została jednak zdyskwalifikowana.

Kilka miesięcy Svenja Thoes czekała na decyzję dotyczącą swojej dyskwalifikacji podczas IRONMAN Irlandia. Dzisiaj wiemy już, że Niemka odzyskała tytuł triumfatorki irlandzkich zawodów.

ZOBACZ TEŻ: Zwyciężczyni IRONMAN Irlandia zdyskwalifikowana!

Stawka podczas sierpniowego IRONMAN Irlandia była wysoka. Oprócz 15.000$ za zwycięstwo zawodniczki walczyły też o kwalifikację na Konę. Jako pierwsza na metę przybiegła Svenja Thoes. Dla Niemki było to czwarte tegoroczne zwycięstwo i wydawało się, że świetny sezon będzie mogła zakończyć startem na Hawajach.

Kilka godzin po zakończeniu wyścigów pojawiła się jednak informacje, że zwyciężczynią zawodów została Brytyjka Simone Mitchell. Thoes otrzymała natomiast dyskwalifikację, a powodem kary była „pomoc z zewnątrz”. Organizatorzy oświadczyli, że zawodniczka może odwołać się od wyścigu. Niemka w mediach społecznościowych podziękowała za słowa wsparcia i poinformowała, że wykorzystała możliwość wniesienia odwołania.

Svenja Thoes oficjalnie zwyciężczynią IM Irlandia

Wczoraj zawodniczka poinformowała nas, że jej odwołanie zostało rozpatrzone. Organizatorzy przywrócili jej zwycięstwo w IRONMAN Irlandia.

Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że wygrałam tę wielką walkę – przekazała zawodniczka.

Przywrócenie Thoes jako triumfatorki IRONMAN Irlandia oznacza, że Niemka w swoim zeszłorocznym resume ma aż pięć wygranych w zawodach. Sezon rozpoczęła od triumfu podczas Challenge Malta, a następnie wygrywała też Apfelland Triathlon oraz IRONMAN Francja. Po przekroczeniu linii mety na pierwszym miejscu w Irlandii, zwyciężyła jeszcze podczas IRONMAN Włochy.

Co za wspaniały rok z wieloma wzlotami i upadkami. Nowe wyzwania, nowe szansy, miejsca na podium, łzy i uśmiechy – napisała kilka dni temu w mediach społecznościowych. Ten sezon Svenja Thoes zakończyła na 37. miejscu klasyfikacji PTO.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Svenja Thoes (@svenja_thoes)

Rabbit2
Rabbit2
Redaktor.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,202FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze