Finisz IRONMAN Texas zapisuje się na kartach historii 

21 sekund – dokładnie tyle dzieliło Rudy’ego von Berga i Matthew Marquardta na mecie wyścigu w Texasie. Wynik zapisał się na kartach historii IRONMAN. 

ZOBACZ TEŻ: Robert Wilkowiecki zajmuje 2. miejsce w IRONMAN Texas! Co powiedział o starcie?

Podczas mistrzostw Ameryki IRONMAN w Texasie Robert Wilkowiecki, Rudy von Berg i Matthew Marquardt zapewnili widzom wyjątkowy pokaz emocji. Z każdym kilometrem etapu biegowego trójka zawodników coraz bardziej się do siebie zbliżała, a rozwiązanie wyścigu nadeszło dopiero na ostatnich metrach.

Historyczny finisz

Po mocnym finiszu von Berg wyprzedził Roberta Wilkowieckiego i wbiegł na metę zaledwie 12 sekund przed Polakiem i 21 sekund przed trzecim Marquardtem.

Media bardzo szybko określiły finisz: najmocniejszą końcówką wyścigów spod szyldu IRONMAN wśród dotychczasowych zawodów w tym seoznie. Jak się okazało, była to jedna z najmocniejszych końcówek w historii IRONMAN

TriRating specjalizujący się w analizie danych z wyścigów triathlonowych dokonał przeglądu wszystkich najbliższych finiszów wyścigów spod szyldu IRONMAN, uwzględniając czas między pierwszym a ostatnim zawodnikiem. Według jego wyliczeń finisz, w którym brał udział Robert Wilkowiecki, był drugim z najbliższych w historii. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się końcówka wyścigu mężczyzn IRONMAN Chattanooha z 2015 roku, kiedy Kirilla Kotshegarova i Stefana Schmida dzieliło ledwie… 8 sekund

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze