IRONMAN ruszy z wirtualnymi treningami i wyścigami PRO oraz grup wiekowych!

Odwołanie i przełożenie wielu wyścigów wprowadziło niezłe zamieszanie w światowym triathlonie. Wiele firm i organizacji pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami. IRONMAN, najbardziej popularna seria wyścigów na długim dystansie z MŚ na Hawajach, uruchomi własną wirtualną platformę treningową i startową.

Brak możliwość treningów grupowych oraz wyścigów spowodował wzrost popularności takich platform do treningu online jak Zwift, Bkool, TrainerRoad. Ironman ogłosił, że 1 kwietnia uruchomi własną aplikację, serię wirtualnych treningów i wyścigów. Będzie to patent WTC, a więc szykuje się niezła konkurencja na rynku tego typu produktów.

IRONMAN VIRTUAL CLUB

Zapisanie się do Ironman Virtual Club będzie bezpłatne i pozwoli uczestniczyć w cotygodniowych treningach. Zostanie uruchomiony program lojalnościowy i zdobywanie punktów. Jako członek klubu będziesz miał dostęp do aplikacji i zapisów na wirtualne wyścigi, które zostały nazwane zawodami Ironman VR (Virtual Reality, wirtualna rzeczywistość). Wyścigi te będą posiadać opłatę rejestracyjną – wpisowe.

Co ciekawe, niektóre wyścigi Ironman VR będą miały możliwość zdobycia slota na Mistrzostwa Świata 70.3 w Nowej Zelandii w listopadzie (dla grup wiekowych). To rozwiązanie jest w fazie testów, bo Ironman nadal pracuje nad tym, aby zapobiec oszustwom.

Po uruchomieniu Ironman Virtual Club 1 kwietnia odbędą się wyścigi VR, za które będą przyznawane nagrody pieniężne! Na stronie Facebook Watch będzie można oglądać zawody PRO i AG, z wirtualnymi tablicami liderów.

Ciekawa pozostaje kwestia, jak będzie przebiegała rywalizacja i w jakich konkurencjach. Czy każdej? Co z pływaniem? Czy to będzie coś na wzór triathlonu korespondencyjnego na czas pandemii? Faktem jest, że Ironman odpowiada na wyzwania związane z epidemią koronawirusa i zmienia model biznesowy. Najbliższe tygodnie pokażą, w którym kierunku pójdzie rozwój Ironman VR.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane