IRONMAN w Polsce! Gdynia gospodarzem IM 70.3!

To już pewne! Sensacyjna wiadomość obiegła właśnie sporą część triathlonowej społeczności. Podczas prezentacji elity Herbalife Triathlon Gdynia organizatorzy ogłosili przyłączenie zawodów do legendarnego cyklu WTC, serii Ironman, w której rozgrywane są zawody na kilku dystansach. Herbalife Triathlon Gdynia za rok odbędzie się w nowej odsłonie! Największa i najbardziej rozpoznawalna impreza na popularnej „połówce” wchodzi do cyklu Ironman 70.3! Taką informacje potwierdzili przed chwilą w Gdyńskiej Arenie organizatorzy HTG, władze miasta i przedstawiciele World Triathlon Corporation – właściciele marki Ironman. W sierpniu przyszłego roku w Polsce po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany wyścig pod znakiem Ironmana na dystansie 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu. Co więcej, uczestnicy zawodów będą rywalizować nie tylko o najlepsze miejsca w kategorii open i kategoriach wiekowych, ale również o 30 przepustek na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3. To wydarzenie historyczne, przez wielu długo wyczekiwane i z pewnością wprowadza nową jakość do polskiego triathlonu. Agencja marketingu sportowego Sport Evolution podpisała 5-letnią umowę na wyłączność na organizację zarówno popularnej połówki jak też pełnego dystansu Ironman i Ironman 50i50. Sensacyjną wiadomość i powitanie Herbalife Triathlon Gdynia w cyklu Ironman ogłosił sam szef WTC Andrew Messick. 

 

http://youtu.be/UPozvfxUdfA 

 

Jeszcze dziś opublikujemy wywiad z Michałem Drelichem – Dyrektorem Zarządzającym SE, który od dwóch lat, a niezwykle intensywnie przez ostatnie miesiące, negocjował kontrakt z WTC i wprowadził Ironmana do Polski. Tylko na AT przeczytacie też, co o tym wydarzeniu sądzą zawodnicy tacy jak Andreas Raelert, Borys Stein, Victor Zyemcev, a także polscy zawodnicy i trenerzy. Polski triathlon na długim dystansie wchodzi właśnie w kolejną fazę rozwoju i szykują się niezwykle emocje!

 

 imageHerbalife Ironman Gdynia 70.3 już w sierpniu 2015 roku!

 

Powiązane Artykuły

11 KOMENTARZE

  1. Gratulacje !!!
    byłem w gdyńskiej Arenie, widziałem, przeżyłem – fantastyczne uczucie 🙂

  2. Bylem dziś na HTG i widziałem zapowiedź. Wielki sukces dla Gdyni i całego teamu!! Byłem w tym roku też w Poznaniu. Jednak Gdynia ma to „coś” co pozwala jej myśleć o sprawnej organizacji IM pełnego lub 70.3. Poznań jest niestety nieco w tyle.

  3. W przyszłym roku będzie na pewno połówka ale SE ma wyłączność na organizację także pełnego IM i krótszego dystansu pod szyldem IM w ciągu najbliższych pięciu lat. Jak rozumiem wyłączność na organizację w Polsce i to jest logiczne, bo więcej imprez takiej rangi nasz rynek mógłby w pełni nie wykorzystać a przez to biznesowo trudno byłoby to spiąć. To też odpowiada na pytanie co z innymi miastami, które ogłaszały, że mają IM już w kieszeni, mogą mieć IM ale ze SE albo mogą się zwrócić z dotychczasowymi organizatorami do organizacji Ch. Ja to tak rozumiem.

  4. To nie plotka Tomek 🙂 tak będzie. Opłata startowa o 100 euro niższa niż na innych Ironman 70.3. Wieczorem pojawi się wywiad z Michałem Drelichem i będzie więcej szczegółów.

  5. Ogromne gratulacje! Wiele lat ciężkiej pracy przyniosło efekt! Michał, Łukasz, Piotr cieszę się, że Wam się udało:) Teraz czekamy z niecierpliwością jaką cenę wpisowego udało się wynegocjować z IM;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane