ITU rozpoczyna kontrole dopingu mechanicznego

International Triathlon Union (ITU) wprowadza od najbliższych zawodów kontrole dopingu technologicznego w rowerach triathlonistów. Zakupiono licencjonowane urządzenia i oprogramowanie do przeprowadzania kontroli. Przy współpracy z UCI (Międzynarodową Unią Kolarską) przeszkolono 12 sędziów, którzy będą sprawdzali rowery podczas zawodów. Z czasem szkolenia ma przejść coraz więcej osób w różnych częściach świata. 

O dopingu mechanicznym zrobiło sie bardzo głośno po tym, jak w styczniu tego roku przyłapano Femke Van den Driessche na dopingu mechanicznym. Po Mistrzostwach Świata w Zolder (Belgia) zawodniczka została zawieszona na sześć lat. Pisaliśmy o tym w artykule Doping mechaniczny...

 

ITURozpoczynKontroleDopinguMechanicznego1

cyclingweekly.co.uk

ITU zobowiązana jest do zapewnienia uczciwej rywalizacji dla zawodników. To oprogramowanie pozwoli ITU i innym organizacjom zminimalizować możliwość nieczystej gry.” – powiedziała prezydent ITU Marisol Casado.
ITU będzie oferowało serwis także innym organizacjom triathlonowym poprzez delegowanie swojej przeszkolonej kadry.

ITU nie jest jednak pierwszą organizacją, która wpadła na taki pomysł. DATEV Challenge Roth było pierwszymi zawodami triathlonowymi, na których przeprowadzono kontrole dopingu mechanicznego w rowerach.

 

Na ponższym zdjęciu pokazane jest jak działa kamera termowizyjna. Urządzenie wychwyciło źródło ciepła w ramie podsiodłowej. Ciepło generowane jest przez pracę małego silniczka.

 

ITUrozpoczynakontroledopingumechanicznego2

gearpatrol.com

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane