ITU rozpoczyna przygotowania do zawodów WTS i Pucharu Świata 2021

Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) rozpoczęła przygotowania do organizacji serii Mistrzostw Świata i Pucharu Świata w 2021 roku. Wśród zawodów będą imprezy punktowane w ramach kwalifikacji olimpijskich i paraolimpijskich do IO Tokyo 2021.

Marisol Casado, Prezydent ITU:

„Szukamy miast-gospodarzy na całym świecie, które chcą z nami współpracować przy organizacji imprez serii MŚ, Pucharu Świata i Paratriatlonu. Świat jest obecnie dotknięty pandemią, ale wiemy, że przezwyciężymy tę sytuację i wznowimy nasze imprezy na całym świecie, gdy będzie to bezpieczne”. 

ITU World Triathlon Series (WTS), który został powołany do życia w 2009 roku, to seria 10 wyścigów na całym świecie. Zwieńczeniem jest Wielki Finał WTS. Cykl obejmuje imprezy na dystansach: olimpijskim (1,5 km/40 km/10 km biegu), Sprint (750m/20km/5 km) i zawody Sztafet Mieszanych.

Puchar Świata jest drugim co do wielkości wydarzeniem sportowym ITU, który ma na celu m.in. zapewnienie profesjonalnej bazy zawodów dla triathlonistów starających się o wejście do Serii Mistrzostw Świata.

Miasta, które są zainteresowane organizacją wyścigów WTS i Pucharu Świata, muszą złożyć swoją ofertę do 30 czerwca 2020 roku. Zwycięzców poznamy 1 września 2020 roku.

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane