Trwają zapisy do IV Young Digital Planet Aquathlon Rumia

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji imprezy Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2014, która obędzie się 26 kwietnia w Rumii. To wydarzenie promujące triathlon, wychowanie przez sport oraz aktywny i zdrowy tryb życia. Do rywalizacji w tych zawodach zachęcamy nie tylko triathlonistów amatorów i wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać.  Z roku na rok Aquathlon Rumia cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników. W ubiegłorocznych zawodach wzięło udział 122 sportowców z 17 klubów i 4 województw. Redakcja Akademii Triathlonu objęła Aquathlon w Rumii swoim patronatem.

Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 400m do 5km), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż) i aż 18 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów.

 

DSC 0294Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Oznacza to, że na trasę biegową wyruszy zawodnik z najlepszym czasem z pływania. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie. Po zakończeniu części wodnej, rywalizacja rozpocznie się na dobre na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Rumia, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 400 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej.

 

Podczas ceremonii dekoracji najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będzie aż 60 pucharów, 60 bonów na upominki rzeczowe. Wszyscy uczestnicy Aquathlonu otrzymają dyplomy ukończenia zawodów.

 

Zgłoszenia udziału w IV Young Digital Planet Aquathlon Rumia należy przesyłać na e-mail: [email protected]  ub na adres UKS Tri-Saucony Rumia ul. Tkacka 9, 84-230 Rumia.

 

Szczegóły w regulaminie oraz na stronie internetowej http://www.aquathlonrumia.pl/

 

 

stadion-TRASA-biegu-2014-1

 

www.aquathlonrumia.pl


Regulamin IV Rumia Aquathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,291ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze