Jachimek vs Motyka. Pojedynek nie na żarty

Żarty, śmiech i dobry humor – tego na pewno nie zabraknie 5 sierpnia w Gdyni podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Na starcie zawodów stanie dwóch znanych artystów kabaretowych – Tomasz Jachimek i Robert Motyka. Niezależnie od tego, który pierwszy wbiegnie na metę w tym charytatywnym pojedynku zwyciężą dzieci, na rzecz których działa UNICEF.

Nie jestem pewien, czy uda mi się przegonić Tomka na zawodach, bo w odróżnieniu od niego dopiero zaczynam swoją triathlonową przygodę. Uwielbiam biegać, ale pływanie to jeszcze dla mnie duże wyzwanie! Na pewno łatwo się nie poddam, bo cel jest szczytny! – mówi Robert Motyka, satyryk, znany z kabaretu Paranienormalni, który na swoim koncie ma między innymi maraton w Londynie i Nowym Yorku.
Kabareciarze do pokonania będą mieli 1,9 kilometrów pływania, 90 kilometrów etapu kolarskiego i 21 kilometrów biegu po ulicach Gdyni. Razem z nimi na stracie zawodów stanie prawie 1000 uczestników triathlonowych zmagań.

Będzie moc. Taką mam nadzieję! Do tej pory startowałem indywidualnie. Pojedynek z kimś to będzie nowe wyzwanie, ale liczę na moje triathlonowe „doświadczenie”. Niezależnie od tego, który z nas pierwszy dotrze na metę pomożemy dzieciakom i to jest najważniejsze. Ale liczę na to, że to jednak ja wygram! – mówi Tomasz Jachimek, satyryk, który trasę gdyńskich zawodów poznał już w trakcie zeszłorocznego startu. Na mecie zameldował się po 5 godzinach i 44 minutach.
W ramach Pojedynku nie na żarty organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przekażą kwotę 15 000 złotych na rzecz UNICEF. Zależnie od tego, który z zawodników pierwszy wbiegnie na metę środki zostaną przekazane na wybrane potrzeby najmłodszych. Cel Tomasza Jachimka to „Uśmiech dla sportu” – wsparcie zakupu sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci. Cel Roberta Motyki to „Uśmiech dla edukacji” – wsparcie zakupu materiałów edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.

Triathlon, a właściwie cały amatorski sport wytrzymałościowy, na dobre połączył się z charytatywnością. To już nie tylko wysiłek fizyczny, ale także konkretne wsparcie, które przynosi pomoc potrzebującym. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować rozpoczęty rok temu charytatywny pojedynek – mówi Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. – Cieszę się, że Tomek i Robert przyjęli nasze zaproszenie do tego projektu – dodaje Michał Drelich.

Pojedynek Mistrzów 2017

Rok temu w ramach sprintu rozgrywanego dzień przed Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2017 odbył się charytatywny Pojedynek Mistrzów. Na starcie stanęli obok siebie mistrz w chodzie Robert Korzeniowski i mistrz w pływaniu Paweł Korzeniowski. Na gdyńskiej mecie jako pierwszy z mistrzów zameldował się Paweł Korzeniowski z czasem 1 godziny 7 minut i 16 sekund. Robert Korzeniowski dotarł na metę 6 minut później, a czek opiewający na kwotę piętnastu tysięcy złotych trafił na rzecz UNICEF i program pomocy głodującym dzieciom w Sudanie Południowym.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane