Jak być Ironmanem i odnaleźć lepszego siebie – książka Wojciecha Mroczyńskiego

Do księgarń wchodzi właśnie książka pt. „Najpiękniejsza podróż. W poszukiwaniu lepszego siebie”, nad którą Akademia Triathlonu ma patronat medialny. Nieprzypadkowo, bo autor jest triathlonistą, ukończył między innymi Ironmana w Barcelonie z czasem 10h 28 minut. Jest też zwycięzcą zawodów triathlonowych w swojej kategorii wiekowej na olimpijskim dystansie w Chełmnie. Poza tym to człowiek sukcesu w biznesie. Współzarządzał międzynarodową korporacją AmRest, ukończył Harwardzką Szkołę Biznesu oraz studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie w Connecticut w USA. To także poliglota, pilot lotniczy, zawodowy mówca, podróżnik i bloger. Pewnego dnia zdecydował się podjąć radykalną decyzję w swoim życiu. Wziął roczny urlop (sabbatical) , porzucił wszystkie swoje obowiązki i wyjechał wraz z rodziną w podróż dookoła świata.

To był prawdziwy przełom w jego życiu, który skłonił go do konfrontacji z tym, czym tak naprawdę jest sukces, rozwój i szczęście oraz zupełnie zmienił myślenie na temat samorozwoju na płaszczyźnie biznesowej, sportowej, rodzinnej i duchowej. Roczna wyprawa stała się równocześnie najpiękniejszą podróżą w głąb siebie. Jej owocem jest książka Najpiękniejsza podróż.

Mroczyński próbuje w niej zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami. Czy warto być doskonałym? Czy nieustanna pogoń za sukcesem ma sens? Pisze szczerze o tym, jak odnajdywać siebie w zabieganym świecie. Po co nam sabbatical i jak pogodzić rozwój biznesowy ze sportem i życiem rodzinnym.

„Najpiękniejsza podróż” to nie kolejny, klasyczny poradnik mówiący o tym, jak lepiej zarządzać swoim czasem i mobilizować się do jeszcze cięższej pracy. To historia, która konfrontuje nas z problemami ludzi XXI wieku. Żyjącymi w ciągłym stresie i zabieganiu oraz motywuje do podejmowania codziennych wyzwań i redefiniowania tego, czym tak naprawdę jest sukces i szczęście w codziennym życiu. Dla Mroczyńskiego ogromnym oparciem jest rodzina i wiara w Boga, o czym pisze bardzo szczerze. W jego historii znajdziemy wiele odwołań do Biblii, a modlitwa towarzyszy Mroczyńskiemu również podczas treningu.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,980FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X