Jak to było na aquathlonie w Gdyni – podsumowanie.

Ponad 360 osób wystartowało w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie i Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, których organizatorem był Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wyniki możesz sprawdzić TUTAJ. W zawodach udział wzięli zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, Poznania, Kielc, Szczecina oraz goście z zagranicy reprezentujący m.in. Ukrainę i Białoruś, ale również tak odległe regiony, jak Syberia. Wśród uczestników nie zabrakło czołowych polskich zawodników, z których największe zainteresowanie i aplauz wśród kibiców wzbudzała olimpijka Agnieszka Jerzyk, która w Londynie zajęła 25 miejsce.

 

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych 10 – 11 lat oraz 12 – 13 lat, na dystansie 200 metrów pływania i 1km biegu. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Kamil Kasprzyk z Diamentu Gniezno, a wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Sanecka reprezentująca barwy Delf Gryfino. Wśród 12 i 13 – latków jako pierwszy na metę wbiegł Radosław Sapiński z Wodnika Police oraz Marta Zygmunt z MLUKS Triathlon Koło.

 

{gallery}aquatlon_gdynia{/gallery}

 

W drugim wyścigu, w ramach którego rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Aquathlonie wystartowało 101 zawodników. Tu rywalizacja toczyła się na dystansie 400m w wodzie oraz na 2km pętli prowadzącej Bulwarem Nadmorskim. Wśród młodzików zwyciężyli odpowiednio Michał Oliwa (KS Biuro Podróży AS Szczecin) oraz Pietruszewska Martyna z gnieźnieńskiego Diamentu. Mistrzami Polski w kategorii juniorów zostali Jacek Tyczyński (CSGT Głogów) oraz Marta Pawłowska (MUKS Piętnastka Bydgoszcz).

 

Najwięcej emocji, tradycyjnie dostarczył trzeci wyścig, w którym rywalizacja toczyła się o tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie. Najstarsza i najbardziej doświadczona grupa do pokonania miała 1km w wodzie oraz 5km biegu. Wśród faworytów do zwycięstwa wymieniano Adama Głogowskiego z AZS AWF Katowice, Macieja Chmurę z Juveni Wrocław oraz Mateusza Raka z UKS Tri Saucony Rumia. Ostatecznie po samotnej ucieczce zwyciężył Kurocnik Sergii z Ukrainy, który cały dystans pokonał w 30 minut i 44 sekundy. Drugie miejsce zajął Adam Głogowski (31:13), a 6 sekund później finiszował Mateusz Rak.

 

 aq1          aq2

 

Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Agnieszka Jerzyk reprezentująca barwy Real 64-sto Leszno. Jako druga na mecie zameldowała się Małgorzata Otworowska z KS Ironmann C/S Polska, a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Mielnik z Warmińsko – Mazurskiego Klubu Sportowego. W trakcie gdyńskiego Aquathlonu nagradzano również najlepsze kluby i tu wśród dzieci zwyciężył Wodnik Police, w klasyfikacji klubowej Młodzików i Juniorów Młodszych triumfował GTT Diament Gniezno, w klasyfikacji Mistrzostw Polski UKS Tri-Saucony Rumia.

 

Wszystkie zdjęcia – GOSIR Gdynia

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze