Jak to robią mistrzowie?

JAK TO ROBIĄ MISTRZOWIE

Jednym z pomysłów realizowanym przez zespół psychologów w ramach działań Akademii Triathlonu jest ukazania jak wielcy polscy sportowcy radzą sobie w sytuacji porażki i sukcesu, co ich motywowało, jakie mieli nastawienie względem wyzwań, którym musieli sprostać. Kierując się ideą pozytywnego modelowania pragniemy ukazać jak odpowiednie nastawienie, praca nie tylko nad własnym ciałem, lecz także umysłem, czy pokonywanie trudności może być realizowane i sprzyjać rywalizacji sportowej. Chcemy przedstawić Państwu, jakie psychologiczne aspekty wpływały na sportowe kariery wspaniałych polskich złotych medalistów olimpijskich, takich jak: Robert Korzeniowski, Leszek Blanik, czy Adam Korol. Będziemy przybliżać istotne elementy w drogach do sukcesów naszych wybitnych zawodników i będziemy się przyglądać, jak wyglądało dochodzenie do mistrzostwa przez każdego z nich.


Zaczynamy od Roberta Korzeniowskiego – chodziarza, wielokrotnego Mistrza Olimpijskiego i Świata, ikony polskiego sportu.

 

Mistrzostwo Roberta Korzeniowskiego

O wyzwaniach:

– Wyzwania są nieodłącznym elementem życia;

– Wyzwania to cele, które trzeba odpowiednio rozpisać i zdobywać na zasadzie przechodzenia przez kolejne etapy, tzw. cele etapowe, które – sprzyjają utrzymaniu motywacji i koncentracji w dążeniu do celu głównego;

– Codziennie wieczorem przygotowuje bilans dnia i planuje dzień kolejny;

– Zawsze trzeba walczyć do końca i nie odpuszczać – warto dążyć do perfekcji, stopniowo przesuwać swoją granicę i zdobywać to, co wymaga więcej wysiłku, gdyż takie działania przynoszą też więcej satysfakcji;

– „Gdy wiemy, do czego zmierzamy, gdy koncentrujemy się na ważnych sprawach i odrabiamy lekcje po drodze, wówczas każdy krok zbliża nas do wyznaczonego celu”.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze