Jak trenują profesjonaliści i amatorzy? Majorka, dzień siódmy.

To był cieżki dzień. Trzy treningi dały nam wszystkim w kość, ale na szczęście pogoda dopisała i przez cały dzień świeciło przepiękne słońce, widoki mieliśmy bajkowe, co za chwilę zobaczycie w galerii zdjęć. Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić dość mocne treningi grupy szóstej, a także krótko omówić trening dwóch zawodników, którzy przygotowują się do walki o medale (Mateusz Rak i Tomasz Spaleniak z klubu Tri-Saucony Rumia, który Akademia Triathlonu włączyła do programu stypendialnego). Na Majorce realizują własne treningi…niestety tylko we dwóch w „grupie” ponieważ ciężko znaleźć dla nich sparing-partnerów. Dziś Mateusz Rak podczas treningu pływackiego wykonywał zadanie w IV zakresie – 300 metrów kraulem, „setki” w tym zadaniu pływane po 1min 9 sekund! NIkt z tutaj obecnych nie byłby w stanie zrobić takiego wyniku nawet w piance. O treningu dwóch młodych zawodników z Rumii rozmawialiśmy z ich trenerem Piotrem Netterem 

 

 

Podejrzeliśmy fragment treningu Mateusza i Tomka, przyglądaliśmy się ich technice pływania, aby później zastosować ją w swoim treningu. 

 

 

 

 

Po takiej dawce profesjonalnego pływania przyszedł czas na powtórzenie wzorcowej techniki. Dzięki podwodnej pracy Rafała Meszki mogliśmy zobaczyć, jakie popełniamy błędy, a trener mógł je korygować w dalszej części treningu. 

 

 

 

Przejdźmy teraz do treningu rowerowego i biegowego, który przeprowadziła dziś grupa 6.

 

Trening rowerowy: 120km, średnia prędkość z całości dystansu = 28km/h, teren pofałdowany z kilkoma podjazdami. 

 

majorka2013 piatek_rower

 

 

Profil trasy 

 

majorka2013 pitek_profil

 

 

Po treningu rowerowym mieliśmy prawie 2h przerwy i trening biegowy. 13km w tym główna część pracy wykonana na stadionie: 16x400m, (400m w średnim tempie 1min 22 sek, 400m luz). 


interwalNa koniec najprzyjemniejsza część – zdjęcia autorstwa Agnieszki Drojeckiej i Rafała Meszki.  


{gallery}majorka2013_piatek_rower{/gallery}


A na koniec to, co zapiera dech w piersiach. Krajobrazy i klimatyczne widoki na tutejszą przyrodę, miasteczka i wsie. Mijamy to każdego dnia na treningu rowerowym lub biegowym. Wysoko w górach jeszcze leży śnieg, więc kontrast naprawdę robi wrażenie. 


{gallery}majorka2013_piatek_krajobraz{/gallery}

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Technika fenomenalna!! Co najlepsze to to, ze wszyscy widzą jak wspaniale można pływać a jednak nie jest to takie łatwe aby wdrożyć u siebie.

  2. Cięzko znaleźć sparing partnera? a el Mariusz Biskupski?! viva UKS TRS Susz! 😀

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze