Jakub Woźniak wraca do zdrowia

Bardzo dobre informacje z obozu 4triTeam. Trener i zawodnik Jakub Woźniak jest na najlepszej drodze do odzyskania pełni sił po wypadku, któremu uległ w ubiegłym miesiącu. 

23 maja Jakub Woźniak wywrócił się na rowerze. Przy dużej prędkości najechał na próg zwalniający, co niestety skończyło się dla niego groźnym upadkiem. W wyniku tego zdarzenia trener 4triTeam doznał mocnych stłuczeń i obtarć w wielu miejscach na ciele, a na twarzy założono mu 11 szwów. Szczęśliwie udało się uniknąć złamań i innych poważniejszych uszkodzeń ciała.

Od feralnego dnia minęły już ponad 3 tygodnie. Patrząc po skali odniesionych obrażeń, można było zakładać, że powrót do sprawności zajmie Woźniakowi trochę czasu. Na szczęście prorocze okazały się jego słowa wypowiedziane dzień po wypadku. – Powinienem się sprawnie z tego wylizać.

Rekonwalescencja przebiega pomyślnie

Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się dzieje. Zawodnik poinformował w swoich mediach społecznościowych o tym, jak przebiega proces jego rekonwalescencji. Bez wątpienia stan zdrowia Woźniaka uległ znaczącej poprawie.

  • Po szwach założonych na twarzy nie ma już prawie śladu.
  • Ból żeber jest znacznie mniejszy, tak więc tak prozaiczna czynność jak np. kichanie nie powoduje dodatkowego bólu.
  • Co jest bardzo ważne dla regeneracji – udaje mu się przesypiać całe noce.
  • Z kręgosłupem w odcinku piersiowym, który również ucierpiał w trakcie wypadku, jest też już dużo lepiej.

Jakub Woźniak
zdjęcie: Jakub Woźniak/4Tri Team
Jakiś czas temu Jakub Woźniak wznowił aktywność na świeżym powietrzu. Obecnie stopniowo zwiększa obciążenia treningowe. W jego słowach słychać uzasadniony optymizm.

– Trening kolarski i biegowy zaczyna przypominać trening, a nie tylko ruch na świeżym powietrzu.

Trzeba powiedzieć, że 3 tygodnie po wypadku Woźniak wygląda bardzo dobrze. Możemy zatem przypuszczać, że w jego kolejnym wpisie w mediach społecznościowych przeczytamy o tym, że żadne poważne bóle już mu nie doskwierają i że wraca do swojej standardowej rutyny treningowej.

Trzymamy kciuki za to, żeby tak właśnie było. Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,996FaniLubię
1,119ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X