Jan Frodeno nie weźmie udziału w MŚ Ironman Kona 2018

2
Fot. Twitter Jan Frodeno

Jan Frodeno GER doznał złamania przeciążeniowego w okolicy stawu krzyżowo-biodrowego. Niestety ta wiadomość jest jednoznaczna z przedwczesnym zakończeniem sezonu 2018. Jan nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata Ironman Kona 2018.

We wpisie na Twitterze Jan Frodeno przyznaje, że jeszcze nigdy nie doświadczył tak blisko wzlotów i upadków w sporcie. Jeszcze w ubiegłym tygodniu świętował wygraną w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 RPA 2018 a teraz porusza się o kulach i może planować dopiero przyszły sezon.

Fot. Twitter Jan Frodeno

Złamanie zmęczeniowe nie jest wynikiem nagłego urazu. Do złamania zmęczeniowego przyczyniają się niewielkie, ale często i długo powtarzane, mikrourazy kości, a także nadmierne obciążenia więzadeł i zmęczenie mięśni. Dlatego na tego typu kontuzje narażeni są sportowcy wyczynowo uprawiający sport. Dotyczy to również między innymi osób otyłych, nadmiernie przeciążających swój organizm czy popełniających błędy techniczne.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here