ME IRONMAN Hamburg – Czy ktoś pokona Frodeno na jego własnym terenie?

Ściganie w Hamburgu zapowiada się ciekawie między innymi ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich występów Jana Frodeno. Na linii startu wyścigu PRO mamy również trzech Polaków – Tomasza Szalę, Sebastiana Najmowicza i Miłosza Sowińskiego.

Pierwotnie w wyścigu PRO zawodów IRONMAN Hamburg mieli wystartować Alistair Brownlee oraz Max Neumann. Obaj wycofali się jednak w ostatnich dniach. Kto więc powalczy o triumf w „Bramie Świata” z Janem Frodeno?

Jeden z ostatnich wyścigów Frodeno

Na liście PRO jest ponad 50 zawodników. W niedzielę z numerem „1” na starcie stanie Denis Chevrot, chociaż to nie on jest najwyżej notowanym zawodnikiem w klasyfikacji PTO, który pojawi się w Hamburgu. O zwycięstwo powalczą również Matt Hanson, Florian Angert i Pieter Hemeeryck, czyli zawodnicy znajdujący się aktualnie w TOP20 rankingu PTO. Na liście startowej są również Josh Amberger i Kristian Hogenhaug. Pełna lista PRO w tym miejscu.

Przypomnijmy, że dla Jana Frodeno jest to ostatni sezon, w którym startuje profesjonalnie. Miesiąc temu zajął 4. miejsce w PTO European Open. Wyścig w Hamburgu będzie jednym z dwóch na pełnym dystansie, które Niemiec ma w planach. Drugim są oczywiście mistrzostwa świata w Nicei.

Polacy na starcie IM Hamburg

Nas interesowało będzie to, jak w Hamburgu poradzą sobie Miłosz Sowiński, Sebastian Najmowicz oraz Tomasz Szala. Sowiński ma za sobą ciężki wyścig IRONMAN Lanzarote, gdzie zajął 9. miejsce.

Ciało współpracowało dobrze w ostatnich kilku dniach i jestem gotowy na koleje ściganie w IRONMAN. Zobaczmy, co uda się zrobić, startując w drugą kolejną niedzielę. Do zobaczenia w Hamburgu – pisał Sowiński.

W Hamburgu na linii startu także duża liczba age-grouperów z Polski. Na liście startowej jest między innymi mistrzyni Polski Ironman Ewa Urbańska. Pełna lista zawodników w tym miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Urbańska: „Wolałabym, żeby losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w uczciwej, bezpośredniej walce”

Start IRONMAN Hamburg w niedzielę o godzinie 6:00. Relację z wyścigu będziesz mógł zobaczyć na kanale IRONMAN Triathlon.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze