Jan Frodeno i Sebastian Kienle opublikowali swoje kontrole antydopingowe z 2019 roku

Jan Frodeno i Sebastian Kienle opublikowali swoje kontrole antydopingowe z 2019 roku. Było ich całkiem sporo. Jan miał ich 15 a Sebastian 16. Z poniższej statystyki widać, że zdecydowana większość testów była wykonana przez Narodową Niemiecką Agencję Antydopingową (NADA). Jedynie 4 testy wykonał Ironman/WTC i 1 test ITU. Należy pamiętać, że zarówno Jan Frodeno i Sebastian Kienle startują w triathlonach na długich dystansach. Są to prywatne imprezy, działające na własnych zasadach. Pomimo tego triathloniści są często sprawdzani.

Poniżej kontrole antydopingowe Sebastiana Kienle w 2019 roku.

fot. Harmonogram testów antydopingowych Sebastiana Kienle

Program Ironman Anti Doping w 2018 roku wykonał 1.406 testów antydopingowych na triathlonistach. Międzynarodowa Agencja Antydopingowa wraz z ITU i Narodowymi Agencjami wykonują znacznie więcej testów skupiając się głównie na zawodnikach, którzy starają się o udział w igrzyskach olimpijskich.

Sebastian Kienle w 2019 roku przeszedł:

  • 4 testy były wykonane w domu
  • 12 testów było wykonanych po zawodach
  • 15 testów antydopingowych z próbek moczu
  • 9 testów antydopingowych z próbek krwi
  • 11 testów antydopingowych było wykonanych przez Narodową Niemiecką Agencję Antydopingową (NADA)
  • 1 test był autoryzowany przez ITU (International Triathlon Union)
  • 4 testy były autoryzowane przez Ironman/WTC

Poniżej kontrole antydopingowe Jana Frodeno w 2019 roku.

fot. Tabela testów antydopingowych Jana Frodeno

Ciekawostką jest fakt, że Ironman Frankfurt jako pierwszy wprowadził testy krwi przed zawodami, które mają na celu nie dopuszczenie do konkurencji triathlonistów ze zbyt wysokim hematokrytem.

Hematokryt (HCT) – to procentowy wskaźnik, który mówi nam o tym, ile objętości całej krwi stanowią krwinki czerwone. Jeżeli HCT wynosi przykładowo 50% to oznacza, że na jeden litr krwi przypada 500 ml krwinek czerwonych. Powyżej tej wartości zawodnicy są podejrzani o doping i nie mogą startować w zawodach. Oczywiście od tego są odstępstwa. Zawodnik może dostarczyć dokument od lekarza, że wysoki hematokryt jest w jego naturze.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane