Jan Frodeno vs. Lionel Sanders IM 70.3 Oceanside – typowanie

W nadchodzący weekend, 1 kwietnia odbędzie się wielki pojedynek Lionela Sandersa i Jana Frodeno. Nie będzie to rywalizacja jedynie dwóch zawodników, ponieważ na Ironman 70.3 Oceanside w Kaliforni zjeżdża się światowa czołówka triathlonistów, między innymi Andreas Dreitz, Andy Potts, Taylor Reid, Luke McKenzie, Joe Gambles, którzy potrafią namieszać w szykach.

 

Na ponowne spotkanie Lionela Sandersa i Jana Frodeno, na trasie połówki Ironmana czekaliśmy dwa lata. Jak na złotego medalistę olimpijskiego przystało, możemy być przekonani, że Jan Frodeno zaprezentuje bardzo wysoki poziom we wszystkich trzech dyscyplinach triathlonu. Jan w tym roku jeszcze nie brał udziału w zawodach z serii IM, ale powiedział, że ma zamiar startować częściej niż w ubiegłym roku. Natomiast Lionel Sanders to powszechnie znany Uber-biker, który potrafi szybko biegać. W ostatnim czasie poprawił swoje pływanie, w związku z tym nie ma już tak dużej straty po wyjściu z wody. Mamy dopiero marzec, a w tym roku zdążył już wygrać dwa razy na Ironman 70.3 Pucon i Ironman 70.3 Buenos Aires.

 

W ubiegłym roku Lionel Sanders wygrał zawody IM 70.3 Oceanside z czasem 3:51:17. Jego międzyczasy to: pływanie 26:33, rower 2:07:47, bieg 1:11:42. Z niewielką stratą na drugim miejscu dobiegł Andreas Dreitz. Jan Frodeno nie startował z powodu kontuzji. Dwa lata temu, w 2015 roku zwyciężył te same zawody jego rywal, Jan Frodeno z czasem 3:47:08. Jego międzyczasy to pływanie: 22:48, rower 2:09:10, bieg 1:10:48. Drugie miejsce zajął Andy Potts, świetny pływak, zawsze podkręcający prędkość na pływaniu. Wtedy Lionel Sanders był trzeci.

 

Lionel Sanders w ramach motywacji, ustawił sobie tapetę na pulpicie komputera ze zdjęciem, gdzie biegnie ramię w ramię z Janem Frodeno. Dzięki temu, jadąc na trenażerze, nie zapomina kto jest jego największym rywalem w tym roku. Lionel pojechał specjalnie na zawody gdzie startował Jan Frodeno aby go obserwować, słuchał jego oddechu, szukał jego słabości. Czy zdoła pokonać Mistrza Świata Ironman i złotego medalistę igrzysk olimpijskich?

 

Dla czytelników Akademii Triathlonu przygotowaliśmy zabawę. W komentarzach pod artykułem zostawiajcie swoje typy, kto według was zwycięży Ironman 70.3 Oceanside i z jakim czasem. Nagroda książkowa trafi do osoby, która poprawnie wskaże nazwisko zwycięzcy, a podany czas będzie najbliższy temu, który pojawi się w oficjalnych wynikach zawodów.

Powiązane Artykuły

26 KOMENTARZE

  1. Czy tak jak bywało nagrody – obiecane a niezrealizowane…? 🙂
    W sumie nie dla nagród a dla zabawy… dlatego strzelam: Frodeno 3.49.46

  2. Bardzo trudna sprawa. Dużo, jeżeli nie wszystko zależy od tego
    czy Lionel odrobił zadanie domowe z pływania!! Z drugiej strony Janko wystartuje w nowym kombinezonie firmy Ryzon (zostawił 2XU), ale czy strój moze mieć znaczenie na tym poziomie? Wszystkiego dowiemy sie wkrótce. Liczę ze Lionel zejdzie poniżej 3:50:00 i wygra.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane