Frodeno: „To nie był żart na Prima Aprilis. Zrobię Ironmana w domu”

Jan Frodeno, aktualny Mistrz Świata i rekordzista trasy Ironman Hawaii potwierdził, że wystartuje w domowym Ironmanie. Kiedy ogłaszał to wyzwanie 1 kwietnia, wiele osób odebrało to jako żart. Frodeno na swoim Facebooku potwierdził, że będzie chciał pokonać dystans 3,8km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu w domowych warunkach.

Wydarzenie nazwał „Tri@Home” i wystartuje w nim 11 kwietnia. 

„Możecie się śmiać, ale to naprawdę nie był żart na 1 kwietnia. W Sobotę Wielkanocną zrobię „Tri@Home”. Tu nie chodzi o rywalizację. Chcę raczej wykorzystać tę akcję, aby podnieść świadomość projektów i inicjatyw, na których bardzo mi zależy. Możecie mnie wspierać w każdej formie. Dziękuję za ogromne zainteresowanie. Więcej informacji i szczegółów wkrótce”.

O swoim wyzwaniu Jan Frodeno napisał 1 kwietnia na Facebooku tak: 

„Mówi się: Nie róbcie tego w domu, ale ja chcę spróbować. Przepłynę 3,8 km, pokonam 180km na rowerze i przebiegnę maraton. Wszystko w domu. Wszystko między wschodem a zachodem słońca. Więcej szczegółów już wkrótce. Bądźcie czujni.”

Kilka lat temu Tim Don podjął się podobnego wyzwania. W 2015 roku podczas Consumer Electronic Show w Las Vegas „bawił” się z dystansem Ironman w nieco inny sposób. Pływał w basenie, jeździł rowerem i biegł maraton na bieżni podczas targów. Jego czas to 9 godz. 40 min. 21 sek.

Jan Frodeno po raz trzeci został Mistrzem Świata Ironman w 2019 roku. Wcześniej dokonał tego w 2015 i 2016. Aktualny rekord trasy, który ustanowił, wynosi 7:51:13. Poprzedni rekordowy wynik należał do Patricka Lange – 7:52:39 (2018).

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Jan daj se spokój. Nie musisz udawadniać. Wszyscy jesteśmy po trochu załamani tą sytuacją. Trochę nie na miejscu gdy ludzie cierpią.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze