Jan Sibbersen ponownie w Polsce

Wiemy już kto poprowadzi oficjalny trening pływacki przed Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Będzie to Jan Sibbersen, najlepszy pływak w historii Ironman, właściciel marki sailfish.

 

Jan Sibbersen to wybitny niemiecki pływak i triathlonista. Od 1990 do 2000 roku był członkiem kadry narodowej Niemiec w pływaniu i zwycięzcą wielu międzynarodowych zawodów. W 2001 roku zmienił dyscyplinę na triathlon. W latach 2001 – 2004 był najszybszym pływakiem na Ironman Hawaii – Kona. W 2004 roku ustanowił podczas Ironman Germany we Frankfurcie najlepszy czas w historii pływania na dystansie Ironman – 3,8 km pokonał w 42 minuty i 17 sekund. W 2007 roku stworzył markę „sailfish” (www.sailfish.com). Firma Jana Sibbersena jest jednym z wiodących producentów pianek dla triathlonistów na świecie.

 

– Dla Jana będzie to druga wizyta w Gdyni. W ubiegłym roku poprowadził trening w Zatoce Gdańskiej, w którym wzięło udział ponad 120 osób. Tym razem przyjeżdża już bezpośrednio na zawody. W piątek, 8 sierpnia rano poprowadzi oficjalny trening pływacki dla uczestników Herbalife Triathlon Gdynia – mówi Piotr Netter, dyrektor Imprezy.

 

Jan Sibbersen przyjeżdża do Polski na zaproszenie sklepu internetowego dla triathlonistów Tri-magic.pl (partner Herbalife Triathlon Gdynia 2013).
Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km).

 

Zapisy na dystans długi zostały już definitywnie zamknięte, ponieważ wyczerpał się limit 1500 uczestników. Zapisy na sprint nadal trwają.

 

Więcej informacji na: www.herbalifetriathlon.com oraz www.facebook.com/polandtriathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane