Javier Gomez miał wypadek, zrezygnował z IO w Rio!

Javier Gomez Noya nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Pięciokrotny mistrz świata złamał rękę (główkę kości promieniowej) podczas treningu rowerowego, o czym poinformował na Facebooku. 

 

„Przykro mi, ale muszę was poinformować, że wczoraj, kiedy kończyłem właśnie swój trening rowerowy, miałem jeden z najgłupszych wypadków, jakie się zdarzają. Jechałem nie szybciej niż 15km/h. Po upadku natychmiast poczułem ból w łokciu i pojechałem do szpitala. Prześwietlenie potwierdziło, że mam złamanie głowy gości promieniowej w lewej ręce. Dzisiaj będę operowany. Niestety ten fakt zmusił mnie do wycofania się z Igrzysk Olimpijskich w Rio. Jestem realistą i wiem, że mam mało czasu na przygotowanie do rywalizacji, a to, co w tej chwili jest najbardziej sensowne, to zrezygnować i dać szansę innemu zawodnikowi (z reprezentacji Hiszpanii).  Będę walczyć, nadal mam wiele celów, jeszcze nie skończyłem. Jestem smutny i rozczarnowany. Dzięki za nieustanne wsparcie”

 

13716078 10153755133678857_3363721654649489905_n

Dla  Gomeza byłyby to trzecie igrzyska w karierze. W 2008 roku w Pekinie zajął czwarte miejsce. W Londynie zdobył srebro.

 

Sprawę komentują już znani sportowcy – rywale Gomeza, z którymi wielokrotnie ścigał się w zawodach ITU i ETU. Jonathan Brownlee tak skomentował zdarzenie na Twitterze:

 

” Bardzo smutna wiadomość. Chciałoby się rywalizować z najlepszymy zawodnikami w najważniejszych zawodach. To już nie będzie to samo bez Javiera Gomeza.”

 

 Bronlee gomez1

Fernando Alarza (ESP) lider rankingu Mistrzostw Świata WTS i rodak Javiera Gomeza tak komentuje wydarzenie:
„Po treningu pływackim wróciłem do hotelu. Przy recepcji dowiedziałem się, co się stało Javierowi. Musiałem usiąść, jak to usłyszałem. Zajęło mi chwilę zanim dotarło do mnie, że startuję w Rio już bez Javiera Gomeza. Wszyscy jesteśmy narażeni na takie kontuzje. Długo pracujesz by być na szczycie w odpowiednim momencie, a jedna chwila może pokrzyżować wszystkie plany. Mam nadzieję, że dobry występ w igrzyskach będziemy mogli zadedykować Javierowi.”
Fernando Alarza przebywa obecnie w Hamburgu, szykując się do ostatniego startu WTS przed igrzyskami w Rio. Hiszpanię na igrzyskach w Rio reprezentował będzie również Mario Mola.

 

Wypadek Gomeza i jego nieobecność podczas IO komentują również działacze brytyjskiego związku triathlonu, Brendan Purcell:

 

„To jest naprawdę straszna wiadomość. Javier to niezwykle utalentowany sportowiec. Byłyby prawdopodobnie największym zagrożeniem i rywalem dla Alistara i Jonathana Brownlee. Jego obecność na igrzyskach olimpijskich w Rio byłaby wartościowa. Jako wszechstronny triathlonista, zwiększa szansę na ucieczkę małej grupy już na początku wyścigu, utrudniając  słabszym pływakom dołączenie do czołówki. Najszczersze życznia powrotu do zdrowia dla Javiera”

 

Najbardziej znaczące dokonania sportowe Javiera Gomeza: 

 

5-krotny Mistrz Świata ITU (2008, 2010, 2013, 2014)

 

Mistrz Świata IRONMAN 70.3 (2014)

 

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012

 

4-krotny Mistrz Europy (2007, 2009, 2012, 2016)

 

Mistrz Świata XTERRA (2012)

 

Zwycięzca 11 zawodów z serii Mistrzostw Świata WTS (wliczając 2 Wielkie Finały)

 

Zwycięzca 14 zawodów Pucharu Świata  ITU

 

2-krotny Mistrz Świata IRONMAN 5150 HY-VEE DESMOINES (2012,2013)

 

Mistrz Europy na średnim dystansie (2013)

 

Zwycięzca Escape of Alcatraz (2013)


 

Artykuł aktualizowany

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane