JBL Triathlon Poznań – wielkie triathlonowe święto już w ten weekend

W najbliższy weekend jednym z miejsc, które zapełni się od triathlonistów, będzie stolica Wielkopolski. JBL Triathlon Poznań [16-17 lipca] jest jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu, gdyż to właśnie w jej ramach rozegrają się zmagania w ramach Mistrzostw Polski na dystansie średnim.

Po raz dziewiąty w historii zawodnicy staną na starcie poznańskiego triathlonu – największej imprezy cyklu CIECH Tri Tour. Wzorem ubiegłych lat uczestnicy wybrać będą mogli jeden z trzech dystansów [1/8 IM, 1/4 IM, 1/2 IM], na których powalczą o jak najlepsze lokaty oraz poprawę swoich rekordów życiowych.

Mistrzostwa Polski głównym punktem imprezy

Najważniejszą częścią dwudniowego eventu będą Mistrzostwa Polski na dystansie średnim dla zawodników PRO oraz amatorów. Wystrzał startera dla ścigających się o miano najlepszych w kraju na „połówce” wybrzmi w niedzielę [17 lipca] o godzinie 10:00. Według obowiązującego regulaminu organizator zapewnia pierwszej dziesiątce „zawodowców” [zarówno mężczyznom, jak i kobietom] wysokie nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 142 tysiące złotych.

Pozostali uczestnicy JBL Triathlon Poznań zmierzą się w nadchodzący weekend z krótszymi dystansami. W sobotę [16 lipca] o godzinie 11:00 na trasę wyruszą zawodnicy 1/4 IM. Dzień później, o godzinie 8:00 do rywalizacji staną triathloniści zapisani na 1/8 IM.

Na wszystkich trzech dystansach istnieje możliwość startu indywidualnego oraz wystawienia sztafety. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Lotto Triathlon Energy – dlaczego warto ścigać się w ten weekend w Lublinie?

Jak wyglądać będzie trasa JBL Triathlon Poznań 2022?

Triathloniści startujący w Poznaniu będą mieli do pokonania szybką trasę, która poprowadzi ich m.in. przez najpopularniejsze części miasta. Pływanie zaplanowane jest w Malcie na torze regatowym. Obowiązywać będzie rolling start. Z racji na zły stan wody w zbiorniku oraz pojawiające się komunikaty, istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że etap pływacki zostanie wykluczony z rywalizacji.

Trasa pływacka

Trasa pływacka JBL Triathlon Poznań 2022
źródło: JBL Triathlon Poznań

Drugi etap, czyli trasa kolarska poprowadzona zostanie dwupasmową Drogą Krajową nr 92 w kierunku Swarzędza. Każdy z dystansów będzie miał do pokonania odpowiednią ilość płaskich pętli [1 okrążenie dla 1/8 IM, 2 okrążenia dla 1/4 IM, 4 okrążenia dla 1/2 IM].

Trasa kolarska

Trasa kolarska JBL Triathlon Poznań 2022
źródło: JBL Triathlon Poznań

Ostatni etap wyścigu to bieganie wzdłuż brzegu Malty – zbiornika zlokalizowanego w centrum miasta. Popularność miejsca zapewnia wsparcie wielu kibiców, którzy gromadzą się na biegowej trasie. Podobnie, jak w przypadku roweru, uczestnicy będą musieli pokonać taką samą ilość pętli w zależności od dystansu.

Trasa biegowa

Trasa biegowa JBL Triathlon Poznań 2022
źródło: JBL Triathlon Poznań

PHO3NIX Kids Zone atrakcją dla najmłodszych

Równolegle do sportowych zmagań podczas JBL Triathlon Poznań przez cały weekend zapewnione zostaną specjalne atrakcje dla dzieci. PHO3ENIX Kids Zone dostępne będzie w sobotę [9:00 – 21:00] oraz w niedzielę [9:00 – 16:00]. Specjalna strefa zabawy sprawi, że zawody staną się dużą przyjemnością również dla najmłodszych.

Poza zabawami w planach są również specjalne wyścigi PHO3NIX Kids. Bieg, duathlon oraz triathlon zaszczepią dzieciom ducha walki oraz nauczą ich sportowej rywalizacji. Pierwsze dziecięce zmagania rozpoczną się o godzinie 17:00 w sobotę.

Fundacja PHO3NIX przygotowała nie tylko aktywizujące dzieci atrakcje, ale i specjalne spotkanie z jednym z ambasadorów. Będzie to himalaista Adam Bielecki, który w swojej karierze wspiął się m.in. na K2, Makalu oraz został pierwszym zimowym zdobywcą ośmiotysięczników Gaszerbrum I.

PHO3NIX Kids Zone podczas JBL Triathlon Poznań 2022
źródło: JBL Triathlon Poznań – Facebook

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane