JBL Triathlon Sieraków tuż, tuż

6

Przełom maja i czerwca (31.05–01.06.2014) będzie w Sierakowie wielkim świętem triathlonu. To właśnie wtedy odbędą się zawody JBL Triathlon Sieraków. Uczestnicy podejmą wyzwanie obejmujące połowę dystansu najsłynniejszych światowych zawodów Ironman na dystansie długim oraz ich ćwiartkę na dystansie krótkim.

 

Uczestnicy JBL Triathlon Sieraków 2014, w ramach trzeciej edycji zawodów, podejmą wyzwanie obejmujące połowę i ćwiartkę dystansu zawodów Ironman. Rozegrają się one w scenerii Krainy 100 Jezior, a wyzwanie na obu dystansach podejmie w sumie blisko 2000 osób. Trasa pływania wyznaczona została w Jeziorze Jaroszewskim, które ma dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jazda na rowerze obejmować będzie urozmaiconą trasę w całości pokrytą nawierzchnią asfaltową, natomiast bieg w 90% trasy obejmować będzie ścieżki leśne o zróżnicowanej nawierzchni z licznymi podbiegami i zbiegami o małym i średnim stopniu nachylenia. Pierwszego dnia (31.05) zawodnicy zmierzą się z dystansem długim, a dzień później (01.06) z dystansem krótkim. Dla kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje oraz Strefę EXPO.

 

Triathlon w Sierakowie na stałe wpisał się już w kalendarz tego typu wydarzeń w Polsce, a w tym roku otwiera cykl siedmiu imprez triathlonowych Enea Tri Tour. 

6 KOMENTARZE

  1. Chyba jak wszyscy startujący w Sierakowie nie mogę się już doczekać następnego weekendu… najbardziej to chyba hamburgera i piwa po starcie:-)

  2. Dla mnie też pierwszy start w tym roku, zobaczymy w jakim miejscu jestem:) w Sierakowie będę już w czawrtek wieczorem wiec jeśli ktoś ma ochotę to objechanie trasy rowerowej i sprawdzenie biegowej w piątek, to można umówić się w jakimś większym gronie:) może też krótkie pływanie w czwartek wieczorem?

  3. był to mój debiut w zeszłym roku na dystansie 1/4 zawody super tylko będę trzymał kciuki żeby woda była ciut cieplejsza niż w zeszłym roku!!!!! :)) powodzenia

  4. No własnie….to moj debiut i mam nadzieje ze 2 czerwca będę mógł do Was naprawde dołaczyć jako pełnoprawny ” członek”:):) społeczności…..pozdrawiam wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here