Jeden z najbardziej znanych YouTuberów wystartuje w triathlonie. Patec z wyzwaniem: „100 dni do Ironmana”

Popularność jego filmików zamieszanych na YouTubie sięga kilku milionów odsłon. Jakub Patec Patecki jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego internetu. Jakiś czas temu ogłosił, że wystartuje w triathlonie. 

ZOBACZ TEŻ: Akop Szostak rozpoczyna przygotowania do triathlonu. Jego trenerem będzie Robert Karaś 

Jakub Patecki w internecie znany jest przede wszystkim jako Patec. Na koncie na YouTubie „PatecWariatec” ma prawie 1.5 miliona subskrypcji. W jednym z ostatnich filmików ogłosił, że podejmuje się nowego wyzwania – w 100 dni ma zamiar przygotować się do startu w Ironmanie. Wyzwanie zakończy udziałem w zawodach IRONMAN Gdynia.

„Czas na kolejne wyzwanie”

Patec swoją działalność w internecie rozpoczął już kilka lat temu, prowadząc kanał o nazwie „WszystkoBlog” na serwisie YouTube razem ze swoim przyjacielem Bodziem. Popularność Pateckiego znacznie wzrosła w 2019 roku, kiedy dołączył do projektu Ekipa, którego inicjatorem była jedna z najbardziej znanych postaci polskiego YouTube – Karol „Friz” Wiśniewski. 

Po rozpadzie Ekipy Patec skupił się przede wszystkim na rozwoju własnego kanału „PatecWariatec”. Influencer podejmował się różnych wyzwań. Zaliczył on m.in. projekt „80 dni dookoła świata”. Kolejnym celem jest start w triathlonie. 

Jakub Patecki ogłosił, że w 100 dni ma zamiar przygotować się do startu na dystansie pełnego Ironmana (3.9 km pływania / 180.2 km rower / 42.195 km bieg), a przygotowania rozpoczął pod koniec kwietnia.

Pół roku temu przebiegłem swój pierwszy maraton. Było to dla mnie niezwykle wydarzenie, ponieważ osoba, która nigdy nie miała do czynienia ze sportami kondycyjnymi, musiała zrobić naprawdę wielką przeprawę, aby taki maraton ukończyć. Niestety podróżniczy tryb życia nie sprzyja za bardzo trzymaniu michy i pilnowaniu swoich treningów. Podróż się skończyła, a kierując się starym porzekadłem, kto stoi w miejscu, ten się cofa, postanowiłem, że czas na kolejne wyzwanie. Tym razem to Ironman – mówił Patec. 

W swoim pierwszym triathlonie Jakub Patec Patecki wystartuje 6 sierpnia podczas Enea IRONMAN Gdynia. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze