Jeden z ostatnich testów przed Koną. Agnieszka Jerzyk na liście PRO IM 70.3 Poznań

Trzecie i ostatnie tegoroczne zawody marki IRONMAN w Polsce odbędą się na początku września. Organizatorzy ogłosili właśnie listy zawodników PRO na tę imprezę. Pośród kobiet jedną z faworytek będzie Agnieszka Jerzyk. Z kolei pośród mężczyzn o kolejny dobry występ postara się Kacper Stępniak.

Agnieszka Jerzyk faworytką pośród kobiet

W wyścigu kobiet największą gwiazdą będzie Agnieszka Jerzyk. Polka, która przygotowuje się aktualnie do występu na mistrzostwach świata w Konie, zajmuje 57. miejsce w klasyfikacji PTO. W tym sezonie Jerzyk zajęła 2. miejsce na zawodach Challenge Gdańsk, a na początku lipca wzięła slota na Konę po świetnym ściganiu i brązowym medalu IRONMAN Frankfurt na pełnym dystansie.

Jedną z większych rywalek Jerzyk, będzie zapewne Lottie Lucas. Zawodniczka startująca pod flagą Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajęła w tym sezonie 2. miejsce podczas IRONMAN 70.3 Warsaw, gdzie przegrała tylko z Lucy Buckingham. Jedną z zawodniczek poznańskich zawodów będzie również Brittany Higgins, która startowała w Polsce w poprzednich latach, notując czołowe wyniki w warszawskich wyścigach IRONMAN.

Rewanż Stępniaka za Gdynię?

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja pośród mężczyzn. Tutaj jednym z faworytów będzie Kacper Stępniak, który niedawno pokazał się z doskonałej strony podczas PTO Asian Open w Singapurze. Zajął tam 7. miejsce. Przypomnijmy, że już za kilka dni wystąpi podczas mistrzostw świata w Lahti na połówce, gdzie jest jedynym polskim PRO.

Stępniak pośród rywali będzie miał solidnych Niemców – Wilhelma Hirscha, Christopha Mattnera oraz Nico Markgrafa. Szczególnie z tym pierwszym Polak ma do wyrównania rachunki. Hirsch zwyciężył podczas niedawnego IRONMAN Gdynia. Markgraf zajął tam 3. miejsce, a Mattner uplasował się na 5. pozycji.

W poznańskich zawodach wystartują również między innymi Tomasz Brembor oraz Bartosz Banach. Jednym z wyżej notowanych uczestników będzie Marcel Bolbat, który uplasował się na 3. miejscu w Challenge Gdańsk.