Jedenastu zawodników Teamu Biegiemnapomoc.pl oraz autystyczny nastolatek wystartuje w Herbalife Triathlon Gdynia 2013

W Herbalife Triathlon Gdynia weźmie udział Team Biegiemnapomoc.pl. Team to grupa ludzi, która wspiera Fundację SYNAPSIS  i pomaga zbierać pieniądze na rehabilitację osób z autyzmem. W triathlonie wystartuje aż 11 reprezentantów Teamu: Bartek Topa, Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska, Sidney Polak, Marek Kacprzak oraz duet Marcin Suwart i Jarek Skiba. W wydarzeniu udział weźmie też Adrian Formas, nastolatek, który cierpi na autyzm i jest pod stałą opieką Fundacji SYNAPSIS.

 

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia w Gdyni, członkowie super drużyny przepłyną odległość połowy przeciętnego jeziora (1,9 km przejadą na rowerach pół województwa (90 km) i przebiegną pół maratonu (21 km). Celem udziału Teamu Biegiemnapomoc.pl w triathlonie jest zwiększenie świadomości społeczeństwa o tym, jak wygląda życie osób dotkniętych autyzmem oraz zbiórka pieniędzy na uruchomienie pierwszego w Polsce programu wykrywania i leczenia autyzmu u małych dzieci. Herbalife Triathlon Gdynia to kolejne w tym roku zawody, w których weźmie udział Team Biegiemnapomoc.pl.

 

Do grona członków Teamu biorących udział w Herbalife Triathlon Gdynia dołączy Adrian Formas, 17-latek, u którego po ukończeniu trzeciego roku życia zdiagnozowano autyzm. Adrian od 13 lat jest pod opieką specjalistycznego ośrodka dla dzieci z autyzmem przy Fundacji SYNAPSIS. Ważnym elementem w terapii stał się dla chłopca sport i zajęcia ruchowe. Rozwijając swoje sportowe pasje, chłopiec aktywnie uczestniczy w dwóch szkółkach: narciarskiej i pływackiej. 10 sierpnia w ramach zawodów Herbalife Triathlon Gdynia Adrian wystartuje w aquathlonie (pływanie + bieg).

 

Gdzie można spotkać Team Biegiemnapomoc.pl?

 

Od piątku, 9 sierpnia z członkami Teamu Biegiemnapomoc.pl będzie można spotkać się w Gdyni w ramach otwartych treningów pływackich

   

piątek-sobota, godz. 8.00-10.00 w Zatoce Gdańskiej

 

oraz na stoisku akcji „Biegiem na pomoc” (nr 25) umiejscowionym na Expo zawodów Herbalife Triathlon Gdynia 2013 w Hali Widowiskowo-Sportowej Gdynia, przy ulicy Kazimierza Górskiego 8, w godzinach:

   

piątek, 9 sierpnia 2013, 12.00 – 21.00,
sobota, 10 sierpnia 2013, 09.00 – 20.00

 

Na stoisku będzie można kupić m.in. koszulki akcji, wspierając tym samym osoby chore na autyzm.

 

Spełniają marzenia i obietnice

 

Na portalu www.siepomaga.pl ambasadorzy zbierają pieniądze i deklarują jaką obietnicę są w stanie spełnić, jeśli uda im się zebrać określoną kwotę dla Fundacji. Bartek Topa zadeklarował, że jeśli uda mu się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy będzie wróżył i przepowiadał przyszłość wszystkim zainteresowanym, Marcin Dorociński stanie się komentatorem sportowym, Sidney Polak nagra podwodny teledysk do utworu „Chomiczówka”, Maciej Dowbor zostanie asystentem fryzjera, Piotr Nowak ugotuje komuś w domu pyszny posiłek, Waldemar Błaszczyk zaprosi fana do zagrania w odcinku „Na Wspólnej”, a Marek Kacprzak stanie na ulicy i grając będzie umilał czas przechodniom.

 

O tym, że każdy może wziąć udział w akcji opowiada Marcin Dorociński, który do zawodów trenuje już od półtora roku – Zachęcam Państwa do wsparcia akcji „Biegiem na pomoc”. Nie musicie startować z nami w triathlonie. Wystarczy wejść na stronę www.biegiemnapomoc.pl lub www.siepomaga.pl i dokonać wpłaty, aby skrócić dzieciom z autyzmem dystans do samodzielnego życia.

 

O akcji


„Biegiem na pomoc” to akcja Fundacji SYNAPSIS, łącząca aktywność sportową z pomocą osobom dotkniętym autyzmem. Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, odpowiadania uśmiechem na uśmiech, komunikowania się, aż po rekord świata, jakim jest umiejętność samodzielnego życia. Udział w Herbalife Triathlon Gdynia jest drugim – oprócz zebrania co najmniej 300 tysięcy złotych na uruchomienie pierwszego w Polsce programu wykrywania i leczenia autyzmu u małych dzieci – najważniejszym celem Teamu Biegiemnapomoc.pl.

Partnerami Teamu zostali: producent odzieży sportowej Newline, producent butów New Balance, producent odżywek i izotoników Isostar, sieć fitness klubów Gold’s Gym, ośrodek rehabilitacji sportowej Columna Medica z Łasku oraz portal społeczności triathlonowej Akademia Triathlonu. Akcję wspierają: reżyser Tomasz Goldbaum-Wlaziński, agencja reklamowa PZL, dom mediowy Maxus, dom produkcyjny Papaya Films, agencja interaktywna Digital Touch, agencja marketingu sportowego Sport Evolution, platforma charytatywna siepomaga.pl oraz agencja Public Relations Personal PR.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane