Jerzyk i Jaskółka mistrzami Polski na dystansie olimpijskim!

Marek Jaskółka i Agnieszka Jerzyk sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski na dystansie olimpijskim. W zawodach rozgrywanych tradycyjnie już w Górznie wystartowała czołówka polskich triathlonistów. W ramach imprezy wręczono również medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Złoto dla Mateusza Kaźmierczaka i Magdaleny Mielnik.

 

To były 25. Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim. Tytułu Mistrza Polski przyjęchali bronić Sylwester Kuster i Agnieszka Jerzyk. Udało się tylko połowicznie. Agnieszka Jerzyk pod nieobecność swojej najgorźniejszej rywalki – Marii Cześnik – pewnie sięgnęła po kolejny złoty medal w swojej karierze. Przez jakiś czas kroku próbowała jej dotrzymać Paulina Kotfica, ale udawało jej się to tylko do ukończenia roweru. Na biegu Agnieszka nie pozostawiła złudzeń, kto jest numerem 1 w Polsce na dystansie olimpijskim. Brąz dla Ewy Komander, która przed tygodniem zdobyła drugie miejsce w Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie długim.

 

jerz

 

Rywalizacja panów była zdecydowanie bardziej wyrównana. Pierwszy po pływaniu wyszedł Mateusz Rak, która ciągnął za sobą kilkunastoosobową grupę zawodników. Z około 40 sekundową stratą wyszli z wody Przemysław Szymanowski, Sylwester Kuster i Mateusz Kaźmierczak. Ten pierwszy szybko przestał się liczyć w walce o medale. Pozostali dwaj (tj. Kuster i Kaźmierczak) dołączyli do wiodącej grupy. Na drugim (z trzech) okrążeń z peletonu odjechali Marek Jaskółka i Mateusz Kaźmierczak. Do strefy zmian wpadli z około 2-minutową przewagą. Zażarta walka o złoto toczyła się niemal do samego końca, ale ostatecznie po kolejny tytuł Mistrza Polski sięgnął ponownie Marek Jaskółka. Srebro dla Mateusza Kaźmierczaka, a brąz dla Sylwestra Kustera.

 

W zawodach wystartowało około 100 zawodników, w tym zaledwie 20 kobiet.

 

 

Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim ITU

 

1. Marek Jaskółka (AS Szczecin) -1:52:19

2. Mateusz Kaźmierczak (UKS Bielany Warszawa) – 1:52:19

3. Sylwester Kuster (Kmicic Częstochowa) – 1:54:17

 

1. Agnieszka Jerzyk(Real 64-sto Leszno) – 2:01:59

2. Paulina Kotfica (AS Szczecin) – 2:04:38

3. Ewa Komander (ZAKSA Kędzierzyn Koźle) – 2:06:39

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim ITU

 

1. Mateusz Kaźmierczak (UKS Bielany Warszawa)

2. Mateusz Rak (UKS Tri – Sauc ony Rumia) – 1:54:51

3. Tomasz Marcinek (AZS AWF Katowice) – 1:55:23

 

1. Magdalena Mielnik (Warmińsko – Mazurski KS Olsztyn) – 2:09:30

2. Małgorzata Szczerbińska (MMKS Malbork) – 2:12:12

3. Zuzanna Ratkowska (UKS Tri – Saucony Rumia) – 2:14:17

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

8 KOMENTARZE

  1. Patrząc na te zdjęcia odnoszę nieodparte wrażenie że te zawody były pod każdym względem ANALOGOWE. W Górznie czas się chyba zatrzymał patrząc na poziom organizacyjny innych zawodów w Polsce.

  2. Macieju, na rowerze Marek i Mateusz uciekli w mniej więcej w połowie drugiej z trzech pętli czyli w połowie dystansu. Pozdrawiam

  3. Było trochę inaczej:

    Pierwszą pętlę pływacką prowadził Mateusz Rak. a po drugiej na prowadzenie wysunął się Maciej Gremsbki. Mateusz Kaźmierczak stracił ok. 25″, Kuster 31″, a Szymanowski 40-50″. Ucieczka zwycięskiego duetu nastąpiła w połowie ostatniej pętli kolarskiej. Na biegu zażarta walka o złoto nie miała miejsca, bowiem Marek doskonale kontrolował sytuację

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze