Olimpijka wraca do ścigania po ciąży

Agnieszka Jerzyk najszybszą kobietą na trasie 1/8 IM Greatman Śrem Triathlon. W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie zwyciężył Wiktor Eliasz.

1/8 IM Kobiety

Agnieszka Jerzyk ukończyła pływanie z trzecim czasem (00:06:31), a wyprzedziły ją Natalia Krawczyk oraz Matylda Wojakiewicz. Zauważmy, że ta ostatnia zawodniczka uzyskała najlepszy czas w wodzie nie tylko w kategorii kobiet, ale również w klasyfikacji generalnej. Dystans 475 metrów pokonała w 00:05:55 i wyprzedziła najszybszego mężczyznę Karola Janickiego o 8 sekund.

Na rowerze Jerzyk zdecydowanie odjechała swoim rywalkom. Ten etap późniejsza zwyciężczyni wyścigu zakończyła z wynikiem 00:35:07. Druga w strefie zmian Krawczyk straciła do niej blisko 3 minuty.

Dzięki wypracowanej wcześniej przewadze Agnieszka Jerzyk mogła pozwolić sobie na spokojny bieg i kontrolowanie tego, co robią za jej plecami najgroźniejsze rywalki. Liderka wyścigu ukończyła konkurencję biegową z trzecim czasem (00:20:15), a całą trasę wyścigu pokonała w ciągu 01:05:01. Druga była Natalia Krawczyk, która przebiegła 5,25 km w 00:18:50, a linię mety minęła po 01:05:59 od chwili startu. Matylda Wojakiewicz była trzecia. Jej czas ogółem to 01:07:41.

# Imię i nazwisko Czas
1 Agnieszka Jerzyk 01:05:01
2 Natalia Krawczyk 01:05:59
3 Matylda Wojakiewicz 01:07:41
4 Amelia Górska 01:12:23
5 Agnieszka Szwedowicz 01:16:11

Warto odnotować, że jest to jeden z pierwszych startów Agnieszki Jerzyk od chwili narodzin córeczki, tym bardziej gratulujemy udanego powrotu do aktywnego ścigania!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agnieszka Jerzyk (@agnieszka_jerzyk)

1/8 IM Mężczyźni

W rywalizacji mężczyzn triumfował Wiktor Eliasz. Jest to jedyny uczestnik zawodów, który w dzisiejszym dniu złamał barierę 1h. Eliasz zaprezentował solidną formę w każdej dyscyplinie. Z wody wyszedł z drugim czasem. Na rowerze również był drugi, a trasę biegową pokonał z trzecim czasem. Jego czas ogółem to 00:59:42.

Drugi na mecie był Karol Janicki, który metę wyścigu osiągnął po 01:00:06. Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Dańkowski. Jego czas to 01:00:49.