Jesienna edycja Talent ID w Wałczu 3-4 listopada 2018, szansa dla młodych zawodników

Polski Związek Triathlonu ogłosił jesienną edycję testów Talent ID COS Wałcz w dniach 3-4 listopada 2018.

Program Talent ID jest alternatywną ścieżką dla zawodników chcących dostać się do kadry narodowej oraz szansą dla nowych utalentowanych zawodników, którzy chcą zacząć swoją przygodę z triathlonem.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w programie mogą przesyłać zgłoszenia jak poniżej:

1. Do dnia 21.10.2018 na adres [email protected] należy zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji podając na podstawie testów przeprowadzonych w klubach, swoje aktualne czasy pływania na 100 m i 1000 m stylem dowolnym (krótki basen 25 m, zakazane skóry pływackie) oraz biegania na dystansie 400 m i 1 km (bieżnia 400 m, zakazane kolce lekkoatletyczne). Minima oraz maksima czasowe wyznaczone przez Związek znajdują się w poniższej tabeli.

Pełna tabela wyników

2. Podane czasy zostaną przeliczone na punkty zgodnie z załączoną tabelą. Na podstawie uzyskanych wyników stworzona zostanie lista rankingowa 50 zawodników z najlepszymi wynikami.

3. Na takich samych dystansach 3-4.11.2018 odbędą się testy w Wałczu na które zostanie zaproszonych 50 najlepszych zawodników i zawodniczek. Koszty pobytu zostaną pokryte przez Polski Związek Triathlonu. Koszt dojazdu leży po stronie zawodnika/klubu.

4. W oparciu o testy listopadowe na udział w dalszych testach, które odbędą się 10-11 listopada 2018 roku wybranych zostanie maksymalnie 4 zawodników każdej płci i kategorii, jeśli uzyskają minimalne wyniki zgodnie z poniższą tabelą.

UWAGA: zgłoszenia które wpłyną po 21.10.2018 nie będą uwzględniane.

Lista zawodników powołanych na testy w Wałczu zostanie opublikowana na stronie www.triathlon.pl do dnia: 23 października 2018 roku. Po otrzymaniu powołania prosimy o potwierdzenie wzięcia udziału w akcji do dnia 28.10.2018 na adres [email protected] Brak zgłoszenia do wskazanego terminu jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w akcji.

Ramowy plan testów – COS Wałcz 3-4.11.2018

Sobota 3.11.2018
Przyjazd w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie, obiad, odprawa,

Godziny popołudniowe – Testy pływackie

Niedziela 4.11.2018
śniadanie, testy biegowe, wyjazd po obiedzie.
Szczegółowy program minutowy zostanie podany wraz z powołaniem na testy.

Dalsza ścieżka rozwojowa:
1. Ścieżka do kadry poprzez talent ID zarezerwowana jest dla nowych zawodników, którzy nie brali wcześniej udziału w programie.

2. Zawodnicy, którzy uzyskają kwalifikacje na testy talent ID w Wałczu będą zobowiązani do przedstawienia ważnych badań lekarskich.

3. Podczas testów talent ID wyselekcjonowana zostanie grupa na dalsze testy ewaluacyjne, które odbędą się w Spale w dniach 9-11.11.2018.

4. Po testach ewaluacyjnych powstanie lista zawodników przewidzianych do wsparcia sprzętowego: rower, trenażer, platforma Traningpekas, program ATP.

5. Zawodnicy, którzy w ramach programu Talent ID uzyskają wymaganą w kryteriach liczbę punktów będą mogli być włączeni do kadry narodowej i zostać zakwalifikowani do szkolenia w ramach programu ATP.

6. Dla wybranych zawodników po testach ewaluacyjnych z edycji wiosennej oraz jesiennej przewidywany jest wspólny 7-10 dniowy obóz w pierwszym kwartale 2019 roku. Dokładny termin i miejsce zostaną opublikowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

7. Dla zawodników z programu talent ID przewidziane są zagwarantowane miejsca na Mistrzostwach Europy w Aquathlonie (przełom czerwca i lipca 2019). Kwalifikacje na te zawody będą ustalone na podstawie wyników uzyskanych w GP w Aquathlonach oraz MP w Aquathlonie, jednak dla zawodników z programu Talent ID będzie zarezerwowana osobna pula miejsc startowych 2+2 pod warunkiem spełnienia przez nich minimów wynikowych, zweryfikowanych podczas Aquathlonów.

Wszystkie pytania można zgłaszać do trenera koordynatora Kadry Narodowej Junior/Youth – Filipa Przymusińskiego – [email protected]

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane