Jeszcze bogatszy program BEKO Ełk Triathlon 2014

Beko Ełk Triathlon to impreza nie tylko dla triathlonistów. Organizatorzy zaplanowali w tym roku rekordową liczbę imprez towarzyszących. W sobotę, 7 czerwca odbędą się zawody w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych Wamia-Mazury Open oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

 

Beko Ełk Triathlon jest otwarty na wszystkich entuzjastów aktywnego stylu życia. Mamy nadzieję, że dla wielu osób udział w naszej imprezie będzie początkiem przygody, która doprowadzi ich z czasem do startu w zawodach triathlonowych – mówi Leszek Gaca, dyrektor Imprezy. – Będą też mieli okazję zetknąć się z wybitnymi sportowcami, niekoniecznie związanymi z triathlonem – dodaje.

 

Partnerem merytorycznym zawodów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych Warmia – Mazury Open zostało Stowarzyszenie Warsaw Masters Team. Rywalizacja będzie się toczyła na dwóch dystansach – 1500 i 3000 metrów.

 

Nowością w programie Beko Ełk Triathlon są również biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 do 1500 metrów. Organizator przygotował 200 pakietów startowych. Rejestracja do zawodów pływackich i biegowych rusza 14 kwietnia na stronie internetowej zawodów. Każdy uczestnik biegu dziecięcego otrzyma pamiątkowy medal na mecie, a dla najlepszych będą puchary i nagrody rzeczowe – mówi Leszek Gaca.

Beko Ełk Triathlon odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014. W ramach imprezy rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dystansie olimpijskim, a także Mistrzostwa Polski grup wiekowych. W programie zawodów jest również rywalizacja sztafet na dystansie olimpijskim dla 3-osobowych drużyn, w których jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Ja uważam, że jazda w grupie to tylko na wyścigach kolarskich. W triathlonie walczymy z czasem i ze sobą, a nie wozimy się na kole.

  2. Wszystko zapowiada się świetnie tylko brak jazdy w grupie na rowerze dyskwalifikuje dystans olimpijski… Tym bardziej, że mam do przejechania prawie całą Polskę. Jakby był dozwolony drafting wybrałbym te zawody.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane