Jodie Stimpson ponownie najlepsza w zawodach World Triathlon Series

Brytyjka Jodie Stimpson potwierdziła dobrą formę wygrywając ponownie zawody World Triathlon Series, które odbyły się dzisiaj w Republice Południowej Afryki. W imprezie rozegranej w Cape Town wystartowały również Polki. Maria Cześnik z czasem 01:51:16 zajęła 36. miejsce, Agnieszka Jerzyk (01:52:53) była 41. a Paulina Kotfica z czasem 01:58:05 zakończyła zmagania na 45. pozycji.

Zwycięstwo Jodie Stimpson w dzisiejszym wyścigu nie przyszło tak łatwo jak w inauguracyjnych zawodach World Triathlon Series rozegranych na początku kwietnia w Nowej Zelandii. Tym razem o zdobyciu przez nią pierwszego miejsca zadecydowało ostatnie 500 metrów, na których zdołała wyprzedzić swoją rodaczkę Helen Jenkins prowadzącą w biegu od połowy dystansu. Ostatecznie różnica między tymi zawodniczkami na mecie wyniosła 7 sekund – Jodie Stimpson ukończyła zawody w czasie 01:46:11, a Helen Jenkins 01:46:18. Dzisiejsze zwycięstwo Stimpson było jej trzecim w karierze triumfem odniesionym w zawodach World Triathlon Series. Helen Jenkins stanęła na podium zawodów tego cyklu po raz dwunasty.

“Gdy Helen wyprzedziła mnie podczas biegu, skoncentrowałam wszystkie swoje siły na tym, aby trzymać się blisko niej. Próbowałam odzyskać prowadzenie na ostatnim okrążeniu, ale nie dałam rady, więc do końca biegłam tuż za nią czekając na swoją szansę. Na ostatniej prostej dałam z siebie wszystko i dzięki temu udało mi się wskoczyć na najwyższy stopień podium.” – powiedziała Jodie Stimpson.

Tuż za Brytyjkami finiszowała Amerykanka Gwen Jorgensen, która trzecie miejsce w zawodach zapewniła sobie doskonałym biegiem (00:32:46).

Pływanie odbyło się na dystansie skróconym z 1500 metrów do 750 metrów w związku z niską temperaturą wody w oceanie (poniżej 13 stopni Celsjusza).

Jutro w zawodach World Triathlon Series w Cape Town rywalizować będą mężczyźni.