John Wragg rekordzista w ilości ukończonych Ironmanów

John Wragg to 66 letni Kanadyjczyk, który ma na swoim koncie ponad 200 ukończonych Ironmanów na całym świecie. Od prawie 29 lat John startuje regularnie w triathlonach. Pierwszego Ironmana ukończył w Nowej Zelandii w 1988 roku. Tak mu się spodobało, że postanowił ukończyć wszystkie Ironmany, jakie były organizowane w 88 roku, a było ich zaledwie pięć: Nowa Zelandia, Japonia, Niemcy, Kanada i Mistrzostwa Świata na Hawajach. Ale to był dopiero początek. John zaliczał coraz więcej Ironmanów. W 2008 roku w Malezji uczcił swój setny wyścig. Dziś dla Johna nie jest problemem ukończyć 17 ironmanów w ciągu jednego roku. Jego najlepszy czas, jakim może się pochwalić, to 9 godzin i 56 minut uzyskany w 1993 roku w Niemczech. Jego dwusetny Ironman zakończył się czasem 14:42:28 i miał miejsce w Cozumel.

To jest uzależnienie, lecz są gorsze nałogi na ścieżce życia.” – John Wragg.

W 2008 roku John miał wypadek podczas treningu rowerowego. Uderzył w niego samochód, John przeszedł operację biodra. Już po kilku miesiącach od wypadku wrócił do triathlonu i ukończył Ironman w Kanadzie.

“Lekarz powiedział mi, że powinienem poszukać innego sportu, więc znalazłem innego lekarza.” – John żartobliwie komentuje.

Elizabeth Model jest partnerką Johna Wragga, o której pisaliśmy w artykule Elizabeth Model ukończyła wszystkie Ironmany na świecie Jest to niezwykła para, która podziela tą samą pasję w wersji najbardziej ekstremalnej. Elizabeth ma na swoim koncie ukończonych ponad 75 Ironmanów oraz jest pierwszą kobietą na świecie, która ukończyła wszystkie organizowane Ironmany na świecie. John wraz z Elizabeth poznali się w 2006 roku w strefie finiszera na Ironman 2006 Arizona. Od tamtej pory bardzo często pokonują trasę triathlonu wspólnie. Oprócz opisanej pary na świecie jest tylko dwóch mężczyzn, którzy dokonali wyczynu zaliczenia wszystkich Ironmanów.

John jest pewny, że: “Sekret mojego sukcesu tkwi w tym, że robimy tą samą rzecz we dwoje, z partnerką. Zamierzam uprawiać triathlon, aż fizycznie nie będę w stanie ukończyć zawodów, kto wie kiedy to będzie.”

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane