John Wragg ukończył 222 IM i zdobył slota na Hawaje

Rekordzista świata w liczbie ukończonych Ironmanów to 66 letni John Wragg, z pochodzenia Kanadyjczyk, który ma na swoim koncie już 222 ukończonych Ironmanów. Triathlonista nie zamierza się zatrzymywać. Podczas ostatniego Ironman Frankfurt zajął 12 miejsce w kategorii M65-69, ale dzięki roll down zdobył slot na Ironman Kona. Szczęście uśmięchnęło się do Johna, w tym roku po raz kolejny wystartuje na Hawajach. Jest to z pewnością dla niego duże zaskoczenie, ponieważ w 2008 roku miał wypadek podczas treningu rowerowego. Uderzył w niego samochód. John ma wstawioną protezę biodra, przez co nie może biegać. Więc każdy maraton pokonuje szybkim marszem. Stąd też wynikają jego słabsze czasy w końcowych wynikach. 

 

John Wragg to prawdziwy pasjonata triathlonu. Jest bardzo zaangażowany we wspieranie lokalnego klubu i zawodników na wielu wyjazdach. Już dawno temu zaliczył wszystkie Ironmany na świecie. Jako pierwszy człowiek na świecie ukończył 100 tych wymagających triathlonów. Jego dwusetny Ironman zakończył się czasem 14:42:28 i miał miejsce w Cozumel. Jeśli tylko pojawia się gdzieś na świecie nowy wyścig, John Wragg wraz ze swoją żoną od razu się na niego zapisują. John na wszystkie starty jeździ wraz ze swoją żoną Elizabeth Model, o której pisaliśmy już wcześniej w artykule: Elizabeth Model ukończyła wszystkie Ironmany na świecie

To wszystko trwa od prawie 29 lat. Pierwszego Ironmana ukończył w Nowej Zelandii w 1988 roku. Tak mu się spodobało, że postanowił ukończyć wszystkie Ironmany, jakie były organizowane w 88 roku, a było ich zaledwie pięć: Nowa Zelandia, Japonia, Niemcy, Kanada i Mistrzostwa Świata na Hawajach. Ale to był dopiero początek. John zaliczał coraz więcej Ironmanów. W 2008 roku w Malezji uczcił swój setny wyścig. Dziś dla Johna nie jest problemem ukończyć 17 ironmanów w ciągu jednego roku. Jego najlepszy czas, jakim może się pochwalić, to 9 godzin i 56 minut uzyskany w 1993 roku w Niemczech.

 

John Wragg i Elizabeth Model.jpg

Na zdjęciu John Wragg wraz z Elizabeth Model. Fot. Ironman

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane