Jonathan Brownlee nie wystartuje w Super League Triathlon

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio Jonathan Brownlee jest zmuszony odpuścić udział w pierwszych zawodach Super League Triathlon na australijskiej wyspie Hamilton Island. Taka decyzja jest spowodowana kontuzją biodra. Na konferencji prasowej triathlonista powiedział: “Lekarze potwierdzili moją kontuzję biodra. Jest to niezmiernie rozczarowujące, ponieważ byłem w zaawansowanym okresie przygotowań do zawodów i wysokiej temperatury. Przykro stracić taką okazję startu w Super League, na całe szczęście to nie jest jednorazowa impreza tylko cała seria. Mam nadzieję, że będę w stanie jeszcze to wygrać. Do zobaczenia na kolejnym wyścigu. Super League Triathlon jeszcze nie jest rozstrzygnięty. Jeśli okaże się, że nie będę mógł zwyciężyć, mam nadzieję, że mój brat Alistair to zrobi.

 

Jego starszy brat Alistair pozostaje w walce o 1,5 miliona dolarów wśród 23 jednych z najlepszych triathlonistów na świecie. “Super League Triathlon bardzo mnie fascynuje. Jest to wyścig trwający kilka dni, w kilku formatach, które wymagają bardzo mocnego stylu ścigania.”, komentuje Alistair Brownlee.

 

Inauguracyjne zawody Super League Triathlon rozgrywane w trzech różnych formatach rozpoczną się 17 marca i potrwają trzy dni. Transmisję z zawodów będzie można oglądać w telewizji na kanale Eurosport i w internecie na oficjalnej stronie. Cykl oficjalnie będzie trwał od października 2017 do marca 2018. Na zawody w październiku zostanie zaproszonych dodatkowo 15 kobiet. Docelowo zawodnicy będą się ścigali w pięciu różnych formatach na jednej trasie liczącej 300 m pływania, 6 km roweru i 2 km biegu. Więcej informacji i przewodnik po formatach już niebawem Akademii Triathlonu. Jeżeli jeszcze nie słuchaliście podcastu Maćka Żywka i Filipa Szołowskiego na temat zawodów Super League Triathlon możecie nadrobić zaległości pod tym linkiem: Tricast FM #008 Super League Triathlon, Mikołaj Luft

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane