Jorgensen wygrywa puchar świata po dyskwalifikacji czterech zawodniczek. Triathlonistki pomyliły drogę  

Gwen Jorgensen wygrała zawody pucharu świata… trzy godziny po ich oficjalnym zakończeniu! Jej rywalki zostały zdyskwalifikowane za pomylenie trasy. 

ZOBACZ TEŻ: Gwen Jorgensen rozpoczyna drogę na igrzyska olimpijskie! Udany powrót do ścigania

Skrócona trasa

Kobiecy wyścig pucharu świata w Vina del Mar w Chile zakończył się w nietypowy sposób. Kiedy wydawało się, że losy zawodów są rozstrzygnięte, a na najwyższym stopniu podium stanęła Kate Zeferes, jej rodaczka Gwen Jorgensen złożyła protest. 

Okazało się, że cztery inne zawodniczki, znajdujące się na prowadzeniu wspólnie z Jorgensen pobiegły inną trasą. Katie Zaferes, Tereza Zemovjanova, Mathilde Gautier i Anna Godoy Contreras wbiegły prosto na niebieski dywan, zamiast skręcić w lewo na drogę, biegnącą równolegle do finiszu. 

Jorgensen jako jedyna z całej grupy obrała właściwy kierunek i pobiegła za prowadzącym motorem. Jak przyznała po wyścigu, była bardzo zdezorientowana, kiedy zobaczyła, że jej rywalki biegną prosto. Triathlonistka postanowiła jednak zaufać samej sobie, co ostatecznie okazało się niezwykle opłacalne. 

Źródło: TriathlonToday

Cenne zwycięstwo w drodze do Paryża

Po zakończeniu wyścigu Gwen Jorgensen złożyła protest. Rozpatrywanie wniosku trwało blisko trzy godziny. Ostatecznie okazało się jednak, że Jorgensen jako nieliczna pobiegła właściwą drogą. W rezultacie Katie Zaferes, Tereza Zemovjanova, Mathilde Gautier i Anna Godoy Contreras, które zajęły kolejno pierwsze, drugie, czwarte i piąte miejsce zostały zdyskwalifikowane, a Jorgensen po raz czwarty z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. 

Po wyjaśnieniu sytuacji Jorgensen stwierdziła, że nie jest to sposób, w jaki chciałaby wygrywać, jednak dla zawodniczki zwycięstwo w Chile było wyjątkowo cenne. 

Celem wracającej do ścigania Jorgensen jest start na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Kolejne zwycięstwo i zepchnięcie jej rodaczki Katie Zafers umacnia pozycję Jorgensen jako kandydatki do drużyny USA i przybliża do wymarzonych zawodów. 

Puchar świata Vina del Mar – wyniki:

Poprawiony wynik

1. Gwen Jorgensen (USA) – 57:28

2. Gina Sereno (USA) – 58:00

3. Vicky Holland (GBR) – 58:10

4. Angelica Prestia (ITA) – 58:25

5. Djenyfer Arnold (BRA) – 58:34

Oryginalny wynik:

1. Katie Zaferes (USA) – 57:22

2. Tereza Zimovjanova (CZE) – 57:25

3. Gwen Jorgensen (USA) – 57:28

4. Anna Godoy (ESP) – 57:36

5. Mathilde Gautier (FRA) 57:51

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze